Mobilitātē Dormagenā - Vācijā

21.05.2022.

Erasmus+ projekta ietvaros no 8. - 13. maijam man Emīlijai Medziņai, Esterei Zemītei, Stefānijai Celico, Montai Mozertei un Reinim Regnaram Liepiņam bija iespēja piedalīties mobilitātē Dormagenā - Vācijā, sadarbībā ar Knehtstedenas Norberta ģimnāziju, un es teiktu, ka mana pieredze bija ļoti pozitīva. 

Katru ceļojuma dienu uzņemošā skola bija labi izplānojusi projekta aktivitātes, kā arī dažās dienās mums bija daudz brīvā laika, lai izpētītu tuvējās Ķelnes un Diseldorfas pilsētas un pavadītu laiku kopā ar viesģimenēm.

Svētdienas vakarā saņēmām sirsnīgu uzņemšanu no viesģimenēm. Darbības sākās pirmdienā. Visas iesaistītās valstis sniedza prezentācijas par savu skolu ilgtspējības virzieniem. Dienas interesantākā daļa, manuprāt, bija velotūre gida pavadībā pa Ķelnes pilsētu. Mums bija iespēja uzzināt informāciju par pilsētas vēsturi un apskatīt skaistās vēsturiskās ēkas.

Otrdien, uzsākām gleznošanas darbnīcu. Mūs iedalīja jauktās grupās, un katrai bija jāizveido glezna par vienu no ANO 17 ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Man ļoti patika, ka bijām nejaušās grupās, jo sanāca strādāt ar dažiem atjautīgiem un radošiem cilvēkiem. 

Šajā dienā mums bija brīvais laiks pēcpusdienā, kura laikā es un vēl dažas meitenes no Vācijas, Rumānijas un Latvijas izpētījām Diseldorfu. Tā izrādījās interesanta un ļoti moderna pilsēta. 

Trešdien mēs pabeidzām gleznot un pēc tam apmeklējām Oberhauzenu, kur vecā “Gasometer” apskatījām izstādi par vides problēmām. Man šķita, ka izstāde bija diezgan ietekmīga, un tā viennozīmīgi lika aizdomāties par cilvēces ietekmi uz zemi. Jo īpaši tāpēc, ka mūsu apmeklētais Vācijas reģions ir ļoti blīvi apdzīvots. 

Ceturtdiena - Norberta ģimnāzijā sarīkojām mūsu gleznu izstādi, kuru apmeklēja Dormagenas mērs. Dienu pavadījām Dormagenā un vakarā skolā sarīkojām atvadu ballīti. Diemžēl nācās atvadīties no visiem jaunajiem draugiem. 

Piektdiena, mūsu izbraukšanas diena, pienāca ļoti ātri, un mēs visi bijām diezgan skumji, ka nācās atvadīties no viesģimenēm.
Mēs – Latvijas komanda savu rītu un pēcpusdienu pavadījām Diseldorfā un gandrīz sākām plānot nākamo braucienu uz Vāciju.

Kopumā es teiktu, ka šī mobilitāte bija pat labāka, nekā biju gaidījusi. Es ieguvu jaunus draugus un  izbaudīju Rietumvācijas silto laiku. Esmu ļoti priecīga, ka tikos ar dažiem cilvēkiem, kurus jau biju satikusi Rumānijā 2019. gadā šī paša projekta ietvaros. 

Protams, es arī ieguvu dažas vērtīgas zināšanas par ANO 17 SDG un ilgtspējību kopumā. 

ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķi

Paldies visiem vienaudžiem no Latvijas, ar kuriem kopā ceļoju, un mūsu skolotājiem – J. Strautmani un P.Ozolu, jo bez viņiem ceļojums nebūtu bijis tāds pats! Protams, man arī jāsaka paldies skolotājiem no Vācijas, kuri sākotnēji nāca klajā ar šī projekta ideju un nodrošināja, ka šī mobilitāte varētu notikt.

Teksts - Emīlija Medziņa, 9.a
Fotogrāfijas un atsauksmes

×