Pirmā mobilitāte – Borša, Rumānija

19.11.2019.

Video ieskats - Borša, Rumānija

Rīgas 64. vidusskolas skolotāji un jaunieši “Erasmus +” projekta ietvaros no 4. līdz 7. novembrim viesojās Rumānijā.

Jaunais mācību gads nupat iesācies, septembris un oktobris paskrējuši vēja spārniem, un mums jādodas ceļā uz Rumāniju, jo esam saņēmuši apstiprinājumu jaunam izaicinājumam Erasmus + KA2 projektam par tēmu “Vides problēmu risinājumi un virzība uz ilgtspējīgu nākotni”.

3. novembrī mēs, Rīgas 64. vidusskolas pārstāvji, dodamies ceļā - angļu valodas skolotāja Jana Strautmane, skolas direktors Ernests Sviklis, kā arī 7. un 8. klases audzēkņi Emīlija Medziņa, Stefānija Mērija Celico, Patriks Kravalis, Pēteris Vīksniņš un Dāniels Viļums.
Projekta dalībnieku tikšanās norisinās pilsētā Borša, Rumānijā, kas atrodas brīnumskaistā kalnu ielejā. Vēlu vakarā ierodamies Liceu Borsa, kur mūs sagaida viesģimenes.

Pirmdienas rītā mēs satiekam pārējos projekta dalībniekus no Norvēģijas, Vācijas, Polijas un Itālijas. Svinīgā ceremonija tiek atklāta ar sālsmaizi, kuru pasniedz divi skolas jaunieši Rumāņu nacionālajos tautastērpos.

Pirmā projekta diena tiek veltīta skolēnu sagatavotajām prezentācijām par skolu un valsti, par pētāmo tēmu “Ūdens un minerālūdens”, par ūdeni no senatnes līdz mūsdienām un tā mijiedarbību, kā arī ūdens nozīmi katrā dalībvalstī, ūdens ķīmisko sastāvu, ūdens un ekonomikas politiku, kā arī ūdens resursu aizsardzības nozīmi.

Parējās dienas mēs dodamies izziņas braucienos, kāpjam kalnos Vinisoru ielejā, lai katrs varētu izgaršot avotu daudzveidīgās garšas, sajust katra avota īpatnības un piegaršas. Skolēni uzpilda ūdens paraugus, lai veiktu laboratorijas darbus par ūdens ķīmisko sastāvu. Tālākais ceļš mūs ved arī uz Munti Rodnei nacionālo parku, kurā apmeklējam augstāko ūdenskritumu Karpatos – Cascada Cailor.

Tāpat mums ir unikāla iespēja iepazīties ar Rumāņu kultūru un ēdieniem. Un tieši te var saredzēt kontrastus - uz ielām vēl joprojām var redzēt zirga pajūgus, ļoti izteikta ir nacionālā identitāte, un naturālā saimniecība redzama pie katras Boršas mājas. Mēs mācāmies Rumāņu nacionālās dejas un izzinām daudzas kultūrvēsturiskas vietas, apmeklējot Etnogrāfisko muzeju, “Priecīgos kapus” pilsētā Sapanta, Barsanas sieviešu klosteri, kurš ir iekļauts UNESCO kultūras mantojumu sarakstā. Šī klostera komplekss sastāv no septiņām koka ēkām, ieskaitot 57 m augsto 12 apustuļu baznīcu.

Projekta nedēļa, ko pavadām siltu un viesmīlīgu cilvēku vidū, paliks mūsu atmiņās vēl ilgi. Esam guvuši internacionālu draudzību, iepazinuši citu valstu bagāto kultūru, kā arī iepazinuši Eiropas Savienības dalībvalstu skolu sistēmu.

Tekstu sagatavoja - Jana Strautmane

Foto arhīvs

×