Seminārs “Runas prasmes” Olainē

23. februārī karjeras projekta dalībnieki tikās Olaines 2. vidusskolā, kurā piedalījās 5 vidusskolas - Rīgas 64. vidusskola, Baložu vidusskola, Ķekavas vidusskola, Olaines 1. un Olaines 2. vidusskola.

Seminārs “Runas prasmes” bija ļoti noderīgs un interesants. Lektore sniedza praktiskus padomus un piemērus, kas palīdz izprast runas mākslu. 

Mums izstāstīja par vairākiem veidiem, kā var nomierināties un noskaņoties pirms uzstāšanās publikas priekšā, izstāstīja par to, kā pareizi sevi prezentēt un kā izskatīties pašpārliecinātākiem, deva daudzus uzdevumus, kas lika aizdomāties un pārbaudīja dažādas mūsu prasmes. Piemēram, cik labi mēs spējam prezentēt vai klausīties. 

Izglītojamo atsauksmes:

"Seminārs bija aktuāls arī no tāda aspekta, ka mums noderēs apgūtās prasme uzdot jautājumus nākamajos pasākumos un uzstāties mūsu veidotajā pasākumā. Kopumā seminārs bija vērtīgs un nozīmīgs."
(Viktorija Īviņa 11.VUD)

"Daudz runāt un izpausties ir mana sirdslieta, tāpēc šī projekta daļa man ļoti patika. Man personīgi bija daudz lietas jau zināmas, taču bija interesanti tās atkārtot un piedalīties dažādās aktivitātes. Manuprāt, ir ļoti labi, ka arī šāda projekta ietvaros tiek padomāts par publisko uzstāšanos un prezentēšanas spējām, man liekas katram dzīvē tas var noderēt."
(Daniela Anna Čapkovska 11.VUD)

"Braucienā uz Olaines 2. vidusskolu mums bija iespēja pārbaudīt un uzlabot savas publiskās runas prasmes. Dienas laikā savā starpā pildījām vairākus uzdevumus un veicām vingrinājumus, kuri palīdz atbrīvoties no stresa un mums arī paskaidroja, kā šos paņēmienus izmantot pirms publiskās uzstāšanās. Brauciens bija noderīgs un arī pietiekami interesants."
(Francis Fedorovičs 11.INZ)

"Olaines nodarbība man šķita līdz šim visnoderīgākā. Tā bija par publisko runu. Nodarbības laikā lektore mums iemācīja dažādas metodes, kā nomierināties pirms stresaina notikuma, vai arī pirms publiskas uzstāšanās. Kā arī bija dažādas interesantas aktivitātes ar kuru palīdzību mēs iepriekš minētās metodes spējām pielietot praktiski. Kopumā man šī nodarbība patika un likās ļoti interesanta un noderīga."
(Kudors Kristiāns 11.INZ)

"Ekskursija uz Olaines 2. vidusskolu pavēra man acis uz dažādiem veidiem, kā sevi nomierināt pirms publiskās uzstāšanās. Izpratu, kas pamatā parāda cilvēka pārliecību uz skatuves un kā parādīt sevi no labākās puses. Brīžiem gan nesapratu, kas ir jādara uzdotajos uzdevumos, kamēr citi bija ļoti pašsaprotami. Pasniedzēja bija jauka un pozitīva."
(Fiskovičs Nils Eduards 11.VUD)


Apkopoja PKK – Gunta Stūrmane

×