Tuvojoties valsts svētkiem, oktobrī un novembrī mūsu skolas 3. un 4. klašu skolēniem "Latvijas skolas soma" ietvaros bija iespēja piedzīvot klātienē koncertlekciju par mūsu karavīru dzīvi sākot no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām.
Gan dziedot dziesmas, kurās pieminēti karavīri un viņu sapņi, gan rādot attēlus uz lielā ekrāna, gan aizraujoši stāstot par karavīru apģērbu, ieročiem un grūto dzīvi ierakumos, skolēni atraktīvā veidā apgūst gan vēsturi, gan atsauc atmiņā jau kādreiz skolā vai ārpus tās dzirdēto un lasīto.
Pēc koncerta skolēniem radās vēl daudz jautājumu, uz kuriem nemaz vienā pasākumā nevar paspēt atbildēt. Bet mums, skolotājiem, ir patiess prieks par zinošiem un zinātkāriem skolēniem!
Savukārt, vīru kopas dalībnieki bija ļoti priecīgi un gandarīti par iespēju uzstāties. Sakarā ar to, ka koncertlekcijā piedalījās ierobežots skolēnu skaits, pasākums izvērtās daudz emocionālāks un personiskāks nekā tas būtu bijis ar pilnu zāli skatītāju.
Izglītojamo atsauksmes:
Ieva: "Man visvairāk patika kā grupa "Vilki" uzstājās un pasniedza. Tas, kā viņi izskaidroja, lika saprast, kā latviešiem gāja karā, un kā viņi cīnījās".
Toms: "Vīru kopa "Vilki" man patika, jo viņi spēlēja veco laiku instrumentus un dziedāja".
Armands: "Man patika tās senās dziesmas un tērpi, jo bija interesanti uzzināt ko jaunu."
Marks: "Vīru kopa "Vilki", kura sniedza mūsu skolā koncertu, atstāja uz mani lielu iespaidu. Skanēja senās karavīru dziesmas, un tās atklāja skaistas melodijas. Pārsteidza, ka dažādu profesiju cilvēki sanāca kopā un izveidoja vīru ansambli. Ļoti patika vīru tērpi (etnogrāfiskie) un viņu senie instrumenti, piemēram, ģīga, akordeons un bungas."
Žaklīna: "Man ļoti patika “Vilki”, jo viņi stāstīja par karu un stāstīja, ko karavīri vilka mugurā. Mani iepriecināja, kad viņi dziedāja dziesmas, kuras dziedāja karavīri, jo tādas dziesmas es nekur nedzirdēju. Mani pārsteidza, ka mazs puika arī piedalījās karā".
Loreta: "Man vislabāk patika stāstījums par vēstures notikumiem, senajiem mūzikas instrumentiem un apģērbiem. Interesantas bija arī dziesmas par karavīriem un uzdotās mīklas. Senās bildes, ko rādīja arī bija labas".
Teksts - Inga Kalniņa-Sauša