Tiekamies "Lāčplēša dienā"!

Par godu 11. novembrim, Lāčplēša dienai, pazīstamie jaunās paaudzes mūziķi - dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis ir radījuši audiovizuālu koncertlekciju “Lāčplēša dienā” .

Koncertlekcija ir izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Lāčplēša dienā, kas šodien tiek svinēta, atceroties un godinot visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.

Lāčplēsis ir simbolisks latviešu tēls, kas ir aprakstīts literatūrā un filmās, arī mūzikā; tas simbolizē tautas diženumu, bet viņa varonība simbolizē cilvēka drošsirdību, aizstāvot dzimteni no iebrucējiem. 

Un kultūras - mūzikas klātbūtne vēsturisko procesu kontekstā ir ļoti būtiska, tādēļ arī programmā skanēs fragmenti no Zigmāra Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”, mūzika no kino filmām: "Rīgas sargi", "Baigā vasara", "Nameja gredzens", "Vella kalpi" un "Pūt, vējiņi”, kā arī citu latviešu komponistu radītā patriotiskā mūzika.

Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildinās vēsturiski fotouzņēmumi, video fragmenti, kā arī skolēniem sagatavotas darba lapas, kuras būs iespēja pildīt pēc koncertlekcijas noskatīšanās.

 Koncertlekciju būs iespēja noskatīties visiem 5. - 12. klašu izglītojamajiem no 08.11.2021. - 18.11.2021.


×