Sveču meistardarbnīca

13.02.2019. projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros skolā viesojās  sveču darbnīcas meistari un 5. klašu izglītojamiem bija iespēja  piedalīties izzinošā un radošā sveču liešanas meistardarbnīcā.  Izglītojamie uzzināja par sveču vēsturi, kā un kur tās radās, no kā tika  izgatavotas pirmās sveces, kur lietoja sveces, kāpēc vajadzēja meklēt  jaunus sveču izgatavošanas materiālus. Tika pārrunāta arī ugunsdrošība,  kas saistīta ar sveču lietošanu.
Katrs izglītojamais iejutās sveču  meistara lomā, kļūstot par mākslinieku, dizaineri un sveču lējēju. Tika  pagatavotas 4 sveces, izvēloties sev tīkamākos krāsu salikumus. Gatavās  sveces tika iesaiņotas un noformētas kā skaistas dāvanas.

Visi  darbojās ar ļoti lielu aizrautību un ieinteresētību, bija apmierināti un  varēja novērtēt ne tikai savu meistardarbu, bet arī priecāties par  klases biedru skaistajiem meistardarbiem. Tika gūtas pozitīvas emocijas,  sagatavojot šos mazos suvenīrus, kurus var izmantot paši vai arī  uzdāvināt saviem mīļajiem.

Izglītojamo atsauksmes:
"Ļoti  priecājos, ka varēju izliet sveces tieši pirms Valentīndienas, jo pats  sagādāju mīļu dāvanu mammai, omei un māsīcai svētkos". (5.a)
"Katram svece sanāca citādāka, bija interesanti redzēt brīnuma tapšanas brīdi!" (5.b)
"Man  mājās stāv sveču liešanas komplekts, kuru līdz nebiju izmantojusi.  Tagad noteikti iešu izmēģināt sveču liešanu arī mājās!” (5.a)
“Man patika taisīt sveces silikona trauciņos”. (5.b)
“Man patika tas, ka, kamēr mēs taisījām sveces, mums uzdeva jautājumus”. ( 5.b)
“Man darbnīca ļoti patika, ļoti skaists darbs iznāca pēc sveču marmorēšanas”. (5.b)
“Man ļoti patika marmorēšana, gribu darīt to atkal”. (5.b)
“Man patika tas, ka mēs varējām paši izvēlēties, ko iepildīt sveču formās”. (5.b)
“Sveču liešana ļoti patika, viss bija interesanti”. (5.b)
“Man  patika, ka uzdeva jautājumus par sveču vēsturi. Kā arī ļoti patika  marmorēt sveci un gatavot pārējās sveces, kuras es uzdāvināju vecākiem  un savam brālēnam”. (5.b)

“Ļoti laba un radoša darbošanās”. (5.d)
“Patika krāsot sveces”. (5.d)
“Patika liet sveces, jo tad varēju uzdāvināt vienu mammai Valentīndienā”. (5.d)
“Bez sveču liešanas bija arī daudz informācijas par sveču vēsturi un tradīcijām”. (5.d)
“Varēja aiznest uz mājām  veselas 4 sveces”. (5.d)
 “Es tagad visas 4 sveces izmantoju”. (5.d)
“Vajadzētu atkārtot”! (5.d)

Apkopoja Gunta Stūrmane

×