“Sprādziens mūzikā”

24. maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros visas sākumskolas skolēni piedalījās koncertlekcijā “Sprādziens mūzikā”.  

Dziedātājs Mikus Abaroniņš kopā ar multiinstrumentālisti Artu Abaroniņu iegrieza ballīti Burtnieku stadionā ar tuvojošās vasaras sajūtu! Dejoja visi, un prieks bija neviltots!

Koncertlekcijā “Sprādziens mūzikā” skolēni uzzināja, kā populārā mūzika attīstījusies no 1920. līdz 2020. gadam: džeza, blūza ēra, svinga laiks, revolucionārie rock’n’roll gadi, hipiju plūsma, disko spožums, astoņdesmitie, 90. gadu popkultūra un mūsdienas. 

Tika izzināts, kā mūzika iet roku rokā ar 20. gadsimta vēstures lielākajiem notikumiem un atspoguļo savu laikmetu. Mākslinieki parādīja arī to, kā Latvijā izpaudās katrs no šiem žanriem, un izpildīja arī latviešu komponistu dziesmas, lai varētu gūt iespaidu arī par mūsu spilgtākajiem mūzikas šedevriem. 

Programmā skanēja arī populārākās dziesmas no Elvisa Preslija, The Queen, Maikla Džeksona, The Beatles, AC/DC, ABBA, Fren-ka Sinatras, The Rolling Stones, Raimonda Paula u.c. repertuāra.

Paldies “Latvijas skolas soma” par prieku, smiekliem un saulaino sajūtu, ka vasara un brīvlaiks nav aiz kalniem!

×