A.Pumpura muzejs

20. septembris mūsu skolas 9. klases izglītojamajiem bija aizraujošs piedzīvojums Lielvārdē. Viņi devās iniciatīvas “Latvijas skolas somas” pasākumā uz A.Pumpura muzeju.

Tā ir unikāla vieta, kur var ne tikai iegūt informāciju par latviešu tautas varoni Lāčplēsi, eposa autoru Andreju Pumpuru, par Lielvārdi un Lielvārdes jostu, bet arī pašam uz brīdi kļūt par Lāčplēsi, Laimdotu, Andreju Pumpuru un, protams, izcīnīt pēdējo cīņu starp Lāčplēsi un Tumšo bruņinieku tieši tajā vietā, kur šī cīņa notikusi apmēram 800 gadus atpakaļ!
Var iejusties 19.gs. Lielvārdes dzīvē un kopā ar Andreju kļūt par eposa autoru, kas noteikti padara interesantāku eposa lasīšanu un palīdz izprast eposā attēlotos notikumus.

Ekskursija bija brīnišķīga un izglītojamajiem ļoti patika. Skolēni atcerējās daudzus faktus no A.Pumpura interesantā dzīves gājuma, izteica sajūsmu par teatralizēto uzvedumu, kuru paši izspēlējot, iepazina autora biogrāfiju un eposa varoņus, to vēstījumu caur gadsimtiem.

Lūk viņu rakstītie viedokļi:

Dora: “Mēs, atceroties uzvedumu muzejā, labāk sapratīsim sižeta gaitu eposam un tad, kad parādīsies varoņi, sasaistīsim tos ar klases biedru tēlojumu.”

Karlīna: “Manuprāt, šī ekskursija man palīdzēja labāk saprast mācību vielu, jo viss parādīts ar aktivitātēm.”

Gatis: “Daudz par eposu un Pumpuru uzzināju un atcerēšos, jo teātrī pats biju Pumpurs.”

Nora: “To nebūs tik garlaicīgi lasīt, jo ekskursijā piedzīvotais atmiņā kā filma.”

“Ekskursija bija brīnišķīga un mums ļoti patika.”

Muzeju iesakām apmeklēt 9. klases izglītojamajiem, jo tas sasaistās ar šī mācību gada literatūras vielu. Dod iespēju atraktīvā, dinamiskā veidā iepazīt A. Pumpura biogrāfiju un eposu “ Lāčplēsis.”

×