Nodarbība  „Tautas mūzikas instrumentu pasaulē”

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros, sākot no oktobra līdz pat decembra vidum, 1. - 3. klašu izglītojamie piedalīsies nodarbībās par latviešu tautas mūzikas instrumentiem, kuras vada etnomuzikoloģe, mūziķe un pedagoģe Ilga Reizniece un māksliniece Iveta Mielava.

Skolēniem ir iespēja redzēt un dzirdēt, kā tiek spēlēti 24 mūsu tautas mūzikas instrumenti, gan bērniem jau zināmās kokles, stabules, blokflauta, gan tādi mazāk pazīstami instrumenti kā vargāns, vienstīdzis, Ieviņa ermoņikas, velna bungas, celma bungas, basīte un citi. Bērniem tiek dota iespēja izmēģināt instrumentu spēli gan individuāli, gan grupās, kas izraisa neviltotu prieku un smieklus.

Nodarbības laikā skolēni cenšas atpazīt vai minēt instrumentu nosaukumus un salikt instrumentu puzli, kuru zīmējusi Iveta Mielava.  

Paldies mūsu sākumskolas mūzikas skolotājām, kuras bērnus bija jau iepazīstinājušas ar vairākiem tautas mūzikas instrumentiem, par ko liecināja bērnu zināšanas un spēja tos atpazīt, kas patīkami pārsteidza arī nodarbību vadītājas.

Pēc nodarbības skolēni secināja, ka daudzus no šiem instrumentiem var spēlēt ikviens un instrumentu spēle ne vienmēr ir saistāma ar grūtu darbu.

Teksts - Inga Kalniņa-Sauša

×