Nodarbība “Latviešu tautas mūzikas instrumentu pasaulē”

25. un 30. novembrī, kā arī 2. decembrī mūsu 1. un 2. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Ilgas Reiznieces un Ivetas Mielavas nodarbībās “Latviešu tautas mūzikas instrumentu pasaulē”.

Pirms nodarbībām mūzikas skolotāja Aiga Raginska iepazīstināja stundās bērnus ar vairākiem tautas mūzikas instrumentiem, kā arī bērni klausījās to skanējumā.

Bet nodarbība “Latviešu tautas mūzikas instrumentu pasaulē” ir stāsts un demonstrējums ar īstiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem, kurus ir spēlējuši cilvēki savam un citu priekam bez speciālās muzikālās izglītības.

Nodarbības laikā aptuveni 30 instrumenti ir turpat blakus bērniem un vairākus no tiem skolēniem ir iespējams arī izmēģināt, kopā ar Ilgu Reiznieci nedaudz pamuzicēt. Pirms un pēc spēles instrumenti tiek dezinficēti.  

Katram skolēnam tiek iedots viena instrumenta puzles gabaliņš, kas, ieraugot attiecīgo instrumentu un klausoties stāstu par to, jāievieto īstajā vietā uz spēles galda. Pēc nodarbības spēle tiek katrai klasei uzdāvināta.

Vislabāk bērniem patika, ka var aktīvi piedalīties nodarbībā un paši izmēģināt instrumentus, kā arī spēlēt kopīgo spēli. Savukārt mākslinieces priecājās par gaišo skolu, mājīgo atmosfēru un par gudriem un labiem klausītājiem, no kuriem vairāki bērni arī paši spēlē kādu instrumentu.

Teksts - Inga Kalniņa-Sauša

×