Koncertlekcija - Mūsu Maestro Raimonds Pauls

24. maijā 4. klašu izglītojamie iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros tikai iepazīstināti ar mūsu dižā komponista Raimonda Paula devumu latviešu tautas kultūrā.

Tā kā 4. klašu skolēniem bija arī mācību uzdevumi gan sociālajās zinībās, gan latviešu valodā un vizuālajā mākslā atrast informāciju un iejusties kādas slavenības vietā, tad šī koncertlekcija bija kā atgādinājums, ka slavenības nav tikai influenceri , “tiktokeri” un amerikāņu sportisti. Prieks, ka viena skolniece arī bija izvēlējusies savam darbam Maestro Raimondu Paulu.

Koncertlekcijā dziedātāja Rūta Dūduma un mūziķis Jānis Ķirsis gan sarunās, gan ar video sižetu palīdzību iepazīstina ar Raimondu Paulu, viņa bērnību, ikdienu un muzikālo darbību. Interesanti, ka Raimonds Pauls sācis savu muzikālo karjeru, iestājoties Rīgas Institūta Muzikālajā bērnudāŗzā.

Raimonds Pauls savā mūžā ir sadarbojies ar ļoti daudziem mūziķiem, orķestriem, un dziedātājiem. Pazīstamākie no tiem ir - Nora Bumbiere, Viktors Lapčenoks, Ojārs Grīnbergs, Margarita Vilcāne, Normunds Rutulis, Ance Krauze u.c. Daudzu dzejnieku darbi ir pārtapuši par brīnišķīgām dziesmām, kā piemēram, “Kerijas dziesma” ar Jāņa Petera vārdiem.  

Atraktīvā veidā skolēni tiek iepazīstināti ar ierakstu studiju Radio, kā arī ar mūsdienu tehnoloģiju iespējām ierakstot balsis un pavadījumu.

Koncertlekcijā dzirdamas tādas Maestro sacerētas dziesmas, kā “Papu, saki mammai pats”, mūzika no kinofilmas “Ilgais ceļš kāpās”, “Trīs vīri”, “Autodziesmiņa”, “Kerijas dziesma”, “Mēs tikāmies martā”, “Viss nāk un aiziet tālumā”, “Laikam vairāk laika nav” u.c.

Pēc koncertlekcijas skolēniem bija uzdevums aizpildīt darba lapu par redzēto un dzirdēto. Prieks, ka skolēni spēja atbildēt praktiski uz visiem jautājumiem!

Teksts - Inga Kalniņa-Sauša


Februāra sākumā, ‘’Latvijas skolas somas’’ ietvaros, Rīgas 64. vidusskolas 7.- 9. klašu izglītojamajiem tika dota iespēja piedalīties lieliskā koncertlekcijā - zināšanu pārbaudē ‘’Mūsu Maestro Raimonds Pauls’’.

Pašu koncertlekciju vadīja divi profesionāli mūziķi - Rūta Dūduma-Ķirse un Jānis Ķirsis. Šie jaunie mūziķi ir izauguši ar Maestro mūziku un tādēļ lieliski spēj ar to iepazīstināt jauno paaudzi. Bija izveidota jautājumu viktorīna par Maestro Raimondu Paulu, kurā skolēni uzzināja daudz jaunu un iepriekš nezināmu faktu.

Koncertlekcija neļauj ne uz mirkli zaudēt modrību un interesi dažādo muzikālo fragmentu, kā arī paša R. Paula asprātīgo atbilžu, humora dēļ. Koncertlekcijas vadītāju duets lieliski atklāj komponista lielās darba spējas un nerimstošo jaunradi.
Pateicoties šai lekcijai skolēni vairāk iepazina Raimonda Paula muzikālo daiļradi.Skolēna komentārs par lekciju:
Es domāju, ka šī īsā dokumentālā filma par Raimondu Paulu ir kā atgādinājums, jo daudzi mana vecuma bērni pat nepievērš uzmanību šiem leģendārajiem latviešu mūziķiem. Kad noskatījos šo filmiņu, atcerējos sevis iecienītas latviešu mūziķu dziesmas.
Nekautrējos teikt, ka vēlētos uzzināt vēl par daudz citiem latviešu mūziķiem. Manā vecumā domāju, ka ir daudz pusaudžu, kuriem interesē vēsture. Arī visās mūziķu biogrāfijās slēpjas maza daļiņa vēstures. (Rihards)

Teksts - Marija Adijāne-Latkovska

×