Mākslas muzeja izstādes “Purvītis” apmeklējums

11., 12., 13. oktobrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2. klašu skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādi “Purvītis”, kas veltīta mūsu latviešu izcilā ainavista Vilhelma Purvīša 150 jubilejai.

Skolēni pasākuma laikā vēroja un iedziļinājās Purvīša aptuveni 50 gadu laikā tapušo gleznu krāsu toņos, stilos, attēlotajos gadalaikos utt. No ekskursijas vadītājas uzzināja daudz interesantu faktu, kurus nevar izlasīt nevienā mākslas vēstures grāmatā, piemēram, to, ka vienā Purvīša gleznā atspulgā ir iegleznots krūms, bet pretēja pusē tā nav. Purvītis arī mācījis saviem studentiem, ka sniegs nekad nav balts, bet pats mākslinieks vienmēr devies gleznot plenērā saposies uzvalkā.

Izstādes noslēgumā skolēni pildīja īpaši šai izstādei izstrādātas darba lapas ar uzdevumiem.

Visvairāk skolēnus pārsteidza paša muzeja izmēri un greznums, gleznu izmēri un to daudzums. Bērniem bija iespēja arī uzkāpt uz īpaši šai izstādei uzslietām sastatnēm un tuvumā apskatīt Purvīša gleznojumu uz muzeja sienas. 

Skolēni pēc apmeklējuma bija patiesi iedvesmoti. Daži pēc tam devās uz muzeju atkārtoti, bet jau kopā ar savām ģimenēm.

Skolēniem, dodoties uz muzeju, bija dots uzdevums atrast un nofotografēt vienu Purvīša gleznu, kura visvairāk viņus iedvesmo. Vizuālās mākslas stundās skolēni veica izvēlētās gleznas īsu analīzi, kā arī paši skicēja un gleznoja mūsu skaistas zemes - Latvijas rudens ainavas.

Visi foto apskatāmi - ŠEIT

Teksts - Inga Kalniņa-Sauša

×