“Latvijas skolas soma” mūs aizved uz Cēsīm!

8. oktobrī 12. klases izglītojamie devās ekskursijā uz Cēsīm, kur iepazinās ar Cēsu pils kompleksu, kas ar savu vēsturiski romantisko vidi ir īpašs valdzinājums gan pašiem cēsniekiem, gan pilsētas viesiem. 

Šeit sastopas vairāk kā desmit gadsimti Latvijas kultūrvēsturē, katrs ar savu laiku, vēsturisko auru un vēstījumu šodienai un nākotnei.

Pils komplekss atrodas pilsētas pašā centrā, kur nelielā teritorijā izvietoti vairāki unikāli dažādu vēstures laikmetu liecinieki. Viens no senvēstures laikmeta noslēpumainākajiem pieminekļiem – senlatviešu cilts vendu pilskalns Riekstukalnā, kur pirms vairāk kā tūkstoš gadiem aizsākusies pilsētas vēsture. 

Turpat blakus atrodas Zobenbrāļu un Vācu ordeņa Livonijā celtā pils. Tā viduslaikos bija viens no svarīgākajiem Vācu ordeņa atbalsta punktiem Baltijā, šobrīd – iespaidīgākās un vislabāk saglabājušās pilsdrupas Latvijā. 

Savukārt Cēsu pilsmuižas ēku komplekss ar Jauno pili kā centrālo objektu un ainaviskajiem Pils un Maija parkiem iepazīstina ar 18. un 19. gadsimta romantisma laikmeta zīmēm pilsētas šodienā.

Aizraujošās ekskursijas laikā izglītojamie viduslaiku tērpā ģērbtās gides pavadībā devās pastaigā pa pils dārzu, atklājot pils apveidus un uzzināja par Cēsu pils vēstures noslēpumiem, lukturīšu gaismā paviesojās krēslainajos pils kambaros un vecajā cietumā, uzkāpa pils Rietumu tornī, sajūtot seno pils auru, kas glabā virāk kā 800 gadu senas atmiņas.

Izglītojamo atsauksmes:
Lai gan Cēsīs esmu bijusi neskaitāmas reizes, pirmo reizi biju Cēsu pilī. Ļoti patika stāstījums un iespēja redzēt Cēsis ne tikai no lejas, bet arī no augšas. (12.a)
Ļoti patika ekskursija. Uzzināju daudz ko jaunu par Cēsu pili. Arī pastaiga pa Cēsīm bija jauka, apskatot pilsētu, celtnes, baznīcu. Sakopta pilsēta! (12.a)
Ļoti patika pils gides stāstījums. Tas bija kultūrvēsturisks ieguvums. (12.a)
Patīkams gids, papildināja vēstures zināšanas. (12.a)
Uzzināju par Cēsu pils vēsturi interesantus faktus. It īpaši par to, ka tur notikusi lielākā masu pašnāvība. Interesanti pastaigāt par vietām, kur pirms daudziem  simtiem gadu staigājuši bruņinieki. (12.a)
Mani ļoti ieinteresēja audiovizuālais stāsts par pili, kā arī bija interesanti uzzināt par lielāko masu pašnāvību viduslaikos. Protams, pa ceļam varēja vērot skaistus rudenīgus skatus. (12.a)
Ļoti patika ekskursija, bija jauka un mierīga atmosfēra! Laika apstākļi bija piemēroti, tāpēc patika pastaigāties pa Cēsu pilsētu, pils parku un Siguldu, izbaudot skaistās, rudenīgās ainavas. Interesanti bija izstaigāt Cēsu pili un tās apkārtni. Skatījāmies izzinošu filmu par Cēsu pils attīstību, veidošanos un pastāvēšanu. (12.a)
Bija interesanti vēlreiz apmeklēt Cēsu pili. Lai gan esmu jau vairākkārt bijusi šajā pilī, nebiju redzējusi video instalāciju vienā no pils torņiem. Pils no ārpuses arī izskatās ļoti iespaidīgi. (12.a)
Bija interesanti paklausīties par to kāda bija Cēsu pils agrāk, kā arī spēt iztēloties kāda dzīve tur bijusi. (12.a)
Papildināju savas vēstures zināšanas, uzzināju interesantus faktus par Cēsu pili. Pa ceļam redzētie rudenīgie skati šķita brīnišķīgi, atgādinādami, cik skaistā valstī dzīvojam. (12.a)

Sagatvoja direktora vietniece  - Gunta Stūrmane

×