Latvijas Simfoniskā orķestra koncertlekcija "Mans pirmais koncerts"

Kā iedalās mūzikas instrumenti orķestrī? Kāds ir to skanējums? Kas ir grifs un klapītes? Kāpēc flauta skaitās koka pūšaminstruments? Kur ir melnkoks un zirga astri?
Atbildes uz šiem un vēl citiem interesantiem jautājumiem 1. un 2. klašu skolēniem sniedza Latvijas Simfoniskā orķestra mūziķi koncertlekcijā "Mans pirmais koncerts".

Pateicoties projektam ”Latvijas skolas soma” 18. un 19. februārī Rīgas 64. vidusskolas sākumskolā notika mūzikas instrumentu koncerts - lekcija 1. un 2. klasēm, kurā bija dzirdami 4 mūzikas instrumenti - oboja, vijole, mežrags un čells. Kvartets ne tikai spēlēja skaņdarbus, bet arī pastāstīja par saviem mūzikas instrumentiem, kā tie veidoti, kāds katram tembrs, skaņu iespējas, no kāda materiāla darināti. Arī tika stāstīts par citiem simfoniskā orķestra mūzikas instrumentiem, parādot līdz paņemto mūzikas instrumentu attēlus.

Izvēlētie skaņdarbi bija populāri, zināmi, kā, piemēram, V. A. Mocarta “Turku maršs”, “Mazā nakts mūzika”, J. Brāmsa “Šūpuļdziesma”.
Tika veidota arī saruna ar bērniem, atbildot uz bērnu uzdotajiem jautājumiem, kā arī bērni atbildēja uz mākslinieku uzdotajiem jautājumiem. Piemēram, pēc attēla vajadzēja noteikt, kāds mūzikas instruments redzams vai arī, ar ko spēlē vijoli u.c.

Bērni ar interesi klausījās mūziķu stāstījumu un sniegto muzikālo priekšnesumu. Mūziķi, savukārt, paslavēja mūsu bērnus par zināšanām un labo uzvedību.

Paldies par brīnišķīgo mūziku un stāstījumu!

Sagatovja: Aiga Raginska, Inga Kalniņa-Sauša

×