Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Ferdinands un Luīze”

1. decembrī mūsu skolas vidusskolēni devās uz Latvijas Nacionālo teātri, lai noskatītos Ditas Lūriņas režisēto izrādi, kurā vārds, dziesma, skaņa, kustība, deja, telpa, gaisma, lidojums šņorbēniņos - visi iespējamie teātra izteiksmes līdzekļi atrod savu esenci, lai kopā kļūtu par kvintesenci un izstāstītu stāstu par cilvēka dabu. Un tā ir biedējoši nemainīga. 

Cilvēks sava laikmeta drēbēs dzied laikmeta dziesmu, bet to, kas viņš ir, nosaka tas, ko viņš dara. Jo mēs joprojām esam tikai ceļā pretī brīdim, kad eņģeļu maize kļūs par cilvēka bērnu maizi… Panis angelicus… 

Divi mīlētāji no “Vētru un dziņu” laikmeta satiekas šodienā uz Nacionālā teātra lielās skatuves, lai kā jebkuros laikos stātos pretī cilvēku likumiem, sabiedrības priekštatiem un aizspriedumiem, divkosībai un bailēm. Lai ar savu mīlestības sacelto vētru atmaskotu visu iesaistīto slēptās dziņas un patiesos dzinuļus. Kad mīlestība deg ar tādu spēku, kāds atrodams pasaules dramaturģijas klasikā, izglābties nav paredzēts nevienam.

Frīdriha Šillera “Ferdinands un Luīze” Ditas Lūriņas režijā – piedāvā to, kā XXI gadsimta teātrī trūkst. Klasisku stāstu par lielām un tīrām jūtām.

Izglītojamo atsauksmes:

"Ļoti patika scenogrāfijas risinājumi - kustīgie sienu objekti ar augstu piestiprinātajiem krēsliem un aktieriem trosēs, taču pats sižets mani īsti nesaistīja, jo traģiski mīlas stāsti nav mana mīļākā tēma. Jāatzīst, ka arī aktierspēle bija ļoti prasmīga - it īpaši Raimonda Celma." (12.VISP)

"Ļoti skaista scenogrāfija, daudz neredzētu elementu, kaut kas nebijis, ka aktieri reāli lido pa skatuvi." (12.VISP)

"Ļoti skaists horeogrāfiskais un muzikālais stāsts. Plastiskā horeogrāfija spēja emocionāli saistīt skatītāju ar izrādes tēliem. Pārdomāti un iederīgi tērpi. Aktrišu kleitas, kas savu vieglumu spēja nest pat ar kuplām krokām, bija skaistas un graciozas. Izrādes mūzika vēl ilgu laiku skanēja galvā, jo bija ļoti baudāma un liriska. Radoši un efektīvi risinājumi ar skatuves rekvizītiem." (12.VISP)

"Var redzēt, kāpēc šī izrāde ir nominēta vairākām balvām.  Ļoti skaists skatuves noformējums. Aktiermāksla, tehniskais izpildījums, viss bija perfekti." (12.VISP)

"Izrāde bija ļoti mākslinieciska un neierasta. Nebūtu iedomājusies tādu apmeklēt, tomēr bija ļoti interesanti redzēt Ditas Lūriņa režijā radītu izrādi. To ieteiktu citiem, jo īpaši skaistās scenogrāfijas dēļ." (12.VISP)

Direktora vietniece Gunta Stūrmane

×