Koncertlekcija “Mūsu stāsts par Rīgu”

20. septembrī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 1. - 4. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties mūziķu un dziedātāju Rūtas Dūdumas-Ķirses un Jāņa Ķirša koncertlekcijā “Mūsu stāsts par Rīgu”.

Jau ilgāku laiku mūsu skolēni pandēmijas dēļ nebija bijuši nevienā kopīgā koncertā vai izrādē, tādēļ šī bija lieliska iespēja redzēt atkal klātienē māksliniekus.

Tas bija muzikāli izzinošs ceļojums laikā un telpā, kas vēstīja par Rīgas – Latvijas galvaspilsētas – kā kultūras norišu lielpilsētas vēsturi, tagadni un nākotni. 

Programmā tika iekļauti stāsti un mūzika, kas tiešā veidā atspoguļo vēstures un mūsdienu notikumus Rīgā - latviešu tautasdziesmas “Rīga dimd”, “Rīga, mana baltā Rīga”, “Pūt, vējiņi!”, gregoriskie dziedājumi, R. Vāgnera mūzikas piemēri, vācu, zviedru tautas melodijas, latviešu komponistu darbi “Saule, Pērkons, Daugava”, “Es zinu, Tu esi (Labdarības akcijas “Dod Pieci” himna), “Tavs karogs”, kā arī citas visiem iemīļotas pazīstamu komponistu dziesmas.

Bērniem, kuri bija bijuši Vecrīgā, Doma baznīcā, Mežparka lielajā estrādē vai zināja leģendu par Lielo Kristapu, šī lekcija paspilgtināja un atsauca atmiņā esošās zināšanas, bet daudzveidīgā mūzika un stāsti par Rīgu un tās vēsturi, deva iedvesmu arī skolotājiem savās stundās pārrunāt dzirdēto un redzēto.

Koncertlekcijas tika organizētas laukā, skolas stadionā epidemioloģiski drošos apstākļos, tādēļ skolēniem bija iespēja dziedāt, dejot līdzi un kārtīgi izkustēties.

Teksts - Inga Kalniņa-Sauša

×