Koncertlekcija “Kino mūzikas vēsture”

Marta vidū, programmas "Latvijas skolas somas" ietvaros, Rīgas 64. vidusskolas skolēniem tika dota iespēja piedalīties lieliskā koncertlekcijā - zināšanu pārbaudē “Kino mūzikas vēsture’’.


Pašu koncertlekciju vadīja divi profesionāli mūziķi – Mikus un Arta Abaroniņi. Abi mūziķi lieliski un interesanti pastāstīja par kino mūzikas vēsturi, sākot no pirmajām mēmā kino filmām līdz mūsdienu kases grāvējiem.

Mūsdienās kino un mūzika ir neatņemama kultūras sastāvdaļa. Šajā lekcijā skolēniem bija iespēja uzzināt, kā ir radies kino un kā mūzika ir palīdzējusi šim žanram attīstīties.

Koncertlekcijā skanēja populārākās kinofilmu melodijas no tādām filmām kā “Mūzikas skaņas”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsās”, “Neiespējamā misija”, “Ledus sirds”, “Titāniks”, “Smaragdu pilsētas burvis” u.c.

Pilnīgi neiedomājama ir kino industrijas attīstības vēsture, kas aizvien vēl attīstās.

Atsaukmes:
Šādās stundās, kurās mums ir jāskatās pamācošas filmas, mēs iemācāmies gan par vēsturi, gan mūziku un tās žanriem. Šīs vēstures un mūzikas atziņās ir iekļauti interesanti fakti, kurus iepriekš nezināju. Ar šiem faktiem es varu pārsteigt pieaugušos un ieinteresēt citus sava vecuma vienaudžus. Tiešām vēlētos vairāk šādas stundas un daudz vairāk informāciju par katru no tēmām. Esmu pateicīgs, ka varu iegūt šādas zināšanas. (Rihards)

Teksts - M. Adijāne Latkovska

×