Koncertlekcija “Imants Kalniņš. 80”

Sagaidot izcilā latviešu komponista Imanta Kalniņa 80 gadu jubileju, Rīgas 64. vidusskolas izglītojamajiem programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja noskatīties jauno digitālo koncertlekciju, kas veltīta vienam no izcilākajiem latviešu komponistiem.

Programmā ir apkopotas skaistākās un iemīļotākās Imanta Kalniņa dziesmas, lai kopā ar klausītājiem izbaudītu mūziku, kas vienmēr ir jauna. Koncertlekcijas vadītāja dziedātāja Ieva Sutugova izglītojamajiem izstāstīja svarīgāko, kas jāzina par komponista dzīvi un daiļradi, iezīmējot arī vēsturisko fonu, kurā radušies I. Kalniņa daudzveidīgie muzikālie darbi.

Ieva Sutugova kopā ar Miku Abaroniņu izpildīja tādas dziesmas kā: Smilšu Rausis, Dūdieviņš, Bimini, Lilioma dziesma, Dzeguzes balss, Svētku diena, Virs galvas mūžīgs piena ceļš, kā arī citas brīnišķīgas kompozīcijas. Programmā piedalījās instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā.

Izglītojamo atziņas par redzēto un dzirdēto.
Imanta Kalniņa  programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros pasūtītā koncertlekcija ir tikai 40 minūšu gara, taču ļoti informatīva. Tajā stāsta ne tikai par mākslinieka biogrāfiju un dumpiniecisko raksturu, bet sniedz iespēju iepazīt arī viņa dziesmas.
Kalniņa radītās melodijas, kas skanēja, bija jau pirms tam dzirdētas. Manuprāt, ne tikai vienu, bet pat vairākas atskaņotās dziesmas varētu atpazīt ikkatrs, savukārt, ja prasītu nosaukt šo dziesmu autoru, ir lielākas iespējas, ka šis uzdevums sagādātu lielākas pūles. Arī es šīs koncertlekcijas laikā uzzināju, ka ļoti daudzas pazīstamas melodijas ir sarakstījis tieši Imants Kalniņš.
Interesanti bija uzzināt, ka latviešu māksliniekam nav bijušas labākās attiecības ar cenzūru, kā arī ka viņš ir bijis tēvs 7 bērniem, no kuriem ir arī tādi, kas sekojuši tēva pēdās, izvēloties mākslu par savu karjeru.
Varu teikt, ka man patika šī koncertlekcija. (11.a)

Koncertlekcija par Imantu Kalniņu man patika un likās interesanta. Tā deva iespēju uzzināt Imanta Kalniņa biogrāfiju un iepazīties ar Imanta Kalniņa mūziku. Visas šīs Imanta Kalniņa dziesmas, kuras koncertlekcijas laikā tika atskaņotas, es biju jau iepriekš dzirdējusi, bet man patika kā šīs dziesmas izpildīja dziedātāja Ieva Sutugova un Mikus Abaroniņš. (11.a)
Man patika, ka pēc katras dziesmas stāstīja informāciju par Imanta Kalniņa dzīves gājumu. Man patika arī dziesmu garie fragmenti. Imants Kalniņš ir komponējis dziesmas rokmūzikā, popmūzikā un klasiskās mūzikas žanros. (11.d)
Lielākā daļa dziesmu zināmas, nekad īpaši nebiju pievērsusi uzmanību tam, ka arī melodija no "Ezera sonātes" un "Viņi dejoja vienu vasaru" ir I. Kalniņa kompozīcijas. Patika rādītās fotogrāfijas ar viņu, it īpaši tā, kur Kalniņš tur kaķi.
Imanta Kalniņa mūzika uzlabo garastāvokli un liek dejot. (11.d)
Imanta Kalniņa mūzika ir moderna, neparasta un dzīva. Daudzas jau iepriekš kaut kur bija dzirdētas. No tām ko atceros, īpaši prātā palika “Alvas Zaldātiņi”. (11.d)
No jauna uzzināju, ka Imants Kalniņš ir komponējis mūziku tik daudzām populārām latviešu filmām un dziesmām. To cik liels ir viņa ieguldījums latviešu kultūrā. (11.d)
Koncertelekciju “Imantam Kalniņam – 80!” varēja patiešām skatīties ar baudu. Tā ir labi pārdomāta. Es uzzināju daudzus interesantus faktus, ko vēl nebiju zinājusi, un bija iespēja paklausīties labus kino mūzikas, dziesmu un skaņdarbu gabalus. (L.Vīksniņa, 10.DAS)

Manuprāt, koncertlekcija bija noderīga un tās saturs bija kvalitatīvs un izglītojošs. Es noteikti to izbaudīju, bija jauki paklausīties Imanta Kalniņa sacerēto mūziku un uzzināt ko jaunu. Visvairāk biju pārsteigta par to, cik Imanta Kalniņa dzīve ir raiba un, cik daudzpusīgs viņš ir mūzikas pasaulē - no roka līdz pat operai. (M.Kovaļevska, 10.DAS)
Šajā koncertlekcijā stāstīts par Imantu Kalniņu - viņa biogrāfiju un mūziku. Skatoties koncertlekciju, uzzināju, ka I. Kalniņš bija arī politiķis. :) (E.Užbale, 10.DAS)
Koncertlekciju klausījos ar baudu. Esmu Imanta Kalniņa mūzikas cienītāja, kādus 6 gadus pēc kārtas esmu braukusi uz Imantdienām Cēsīs, lai klausītos viņa darbus. Šī koncertlekcija piesaistīja manu uzmanību, jo uzzināju daudz par viņa ieguldīto darbu mūzikas nozarē, kā arī bija interesanti uzzināt, ka filma “Elpojiet dziļi” jeb “Četri balti krekli”, kurai Imants Kalniņš komponēja mūziku, tajā laikā tika aizliegta. (Z.Iļģe, 10.DAS)

Man koncertlekcija ļoti patika, jo zināju maz par Imantu Kalniņu un uzzināt kaut ko jaunu vienmēr ir noderīgi. Kvalitāte bija izcila gan skaņas ziņā, kā arī attēlu un ierakstu papildinājumi deva ieskatu, kā nosauktie cilvēki, vietas, notikumi izskatijās istenībā. Manuprāt, ļoti labs apvienojums ar izklaidi un mācīšanos. (M.Ābelskalne, 10.DAS)
Koncertlekcija, manuprāt, bija ļoti pamācoša, tajā atklājās daudz faktu par komponistu, kuru es, personīgi nezināju. ļoti patika, liels paldies koncertlekcijas veidotājiem. (K.Ņesterova, 10.DAS)
Komponistam jubilejā novēlu ilgus dzīves gadus un veselību. (11.d)

Informāciju un atsauksmes apkopoja –  direktora vietniece Gunta Stūrmane

×