Koncertizrāde  “Mana tautasdziesma”

19.02.2019. plkst.17.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 7. - 11. klašu izglītojamie apmeklēja multimediālu koncertizrādi “Mana tautasdziesma”. Tā bija inovatīva performance, kas cildina, godā un parāda jaunā formā latviešu tautasdziesmas.

Par pamatu izrādei ir ņemta Imanta Ziedoņa grāmata “Tu dzīvoji dižu darbu. Mana tautasdziesma”, tādēļ pasākums notika tieši Ziedoņa zālē.
Izrāde bija veidota ar moderniem aranžējumiem, parādot, ka mūsu tautasdziesmas ir ne vien skaistas, bet arī šodien aktuālas. Mūzika skanēja no četriem avotiem, veidojot kvadrofonisku efektu. Visus pārsteidza un sajūsmināja Anša Jansona brīnišķīgās kokles skaņas un dj Aspirīna iesaistīšanās tautasdziesmu atskaņošanā.  
Kriša Bērzkalna radītās videoprojekcijas – Lielvārdes jostas atainojums, radīja noskaņu un palīdzēja klausītājam emocionāli izdzīvot tautasdziesmas, patika tas, ka arī publika tika iesaistīta līdzdziedāšanā.

Izglītojamie dzirdēja ne tikai tautasdziesmas, bet arī stāstu par Latvijas vēsturi un tautas dziesmu vērtību.

Izrādē piedalījās dziedātāja Agnese Rakovska, dziedātājs Flame, mūziķis Arnis Mednis, dj Aspirīns un koklētājs Ansis Jansons.

Izglītojamo atziņas par koncertizrādi:
“Mēs esam ļoti pateicīgi par iespēju apmeklēt šo koncertu, jo tas mums lika apzināties mūsu latviešu bagāto kultūru un vērtības. Mūsu tautasdziesmas ir ļoti krāšņas un pilnas ar dažadām senlatviešu gudrībām u atziņām, par ko liecina tas, ka modernizējot, tās saglabā savu vērtību un nozīmi. Mēs labprāt vēlētos kaut ko līdzīgu šim pasākumam piedzīvot nākotnē”! (9.b)
“Mums bija prieks piedalīties šādā pasākumā un arī dziedāt līdzi. Pārsteidza instrumentu izvēle, kurus spēlēja mūziķi. Visizteiksmīgākais tēls bija dj Aspirīns.” (9.b)
“Koncerts bija iedvesmojošs un interesants. Patika teicējs, patika sadziedāties ar māksliniekiem. Patika, ka koncerts nenotika skolas telpās, bet  Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, jo mums bija iespēja apskatīt arī pašu bibliotēku”. ( 9.b)

Man patika tautasdziesmu modernā apdare”. (7.a)
P
atika tas, ka varējām dziedāt līdzi”. (7.a)
“Mums jālepojas ar mūsu dziesmām un mākslu”.  (7.a)
“Cik pārsteidzoši daudz dziesmu mums saglabājušās!”. (7.a)
“Vislabāk patika kokles spēlētājs”. (7.a)
“Aizdomājos par to, cik grūti ir spēlēt kokli”. (7.a)
“Tautasdziesmas modernizējot izklausās labāk”. (7.a)
“Man patika Arnis Mednis, jo viņš centās visvairāk”. (7.a)
“Mani ļoti uzrunāja mērķis - parādīt, cik daudzskanīga var būt tautasdziesma. Patika, ka tika iesaistīta publika”. (10.a)
“Koncertam bija laba ideja. Iespējams Agneses Rakovskas dziedāšana nebija īpaši laba, bet dj Aspirīns un koklētājs Ansis Jansons visu tā sakot “pavilka uz augšu”. ( 10.a)
“Man šis koncerts šķita jauks, interesantas videoprojekcijas, daudzpusīgi mūziķi un latviska noskaņa. Novērtēju, kā idejas autors Arnis Mednis iesaistīja publiku”. (10.a)
“Mana tautasdziesma” bija unikāls koncerts, man patika.  Bija interesanti izzināt latviešu tautasdziesmas  un redzēt kā var tās modernizēt, padarīt aktuālas jauniešiem”. (10.a)
“Patika Arņa Medņa stāstītais un bija interesanti iesaistīties”. (10. a)
“Koklētāja solo deva aizrautību un stimulu iesaistīties”. (10.a)
“Kopumā izrādes ideja bija laba. Sākotnēji nebija tik interesanti, taču vēlāk, kad bija jāiesaistās, pasākums kļuva interesantāks”. (10.a)
“Priecājamies, ka bija iespēja iepazīties ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. Koncerta ideja bija ļoti laba, patika, kā apvienota pagātne ar mūsdienām. Dziesmu izvēle bija laba, īpaši patika kokles izpildījums. Tomēr traucēja neprofesionālā attieksme pret auditoriju, jo pasākums vairāk šķita kā ģenerālmēģinājums nevis īsts koncerts. Taču novērtējam projekta ietvaros sniegtās iespējas iepazīties arī ar savādāka veida pasākumiem, kuros auditorija tiek iesaistīta līdzi. Apmierināja arī tas, ka koncerts nebija pārlieku garš un kopumā draudzīgā pasākuma atmosfēra”. (10.b)
“Mums bija iespēja redzēt un dzirdēt izglītojošu koncert izrādi, kura mums lika apzināties mūsu latviešu bagāto kultūru un vērtības. Mēs dzirdējumam daudz dažādu tautas dziesmu, kuras tika pārveidotas mūsdienu stilā, un pārveidojot tās par mūsdienīgākām, tās nemaina savu nozīmi un saglabā savu nacionālo vērtību. Kopumā – pasākums bija labs. Šis bija laiks ko pavadījām kopā jaukā atmosfērā, un ar prieku dziedot līdzi un sadarbojoties ar muzikantiem Arni Medni, Agnesi Rakovsku, Flame, dj Aspirīns un koklētājs Ansi Jansonu. Ar prieku vēl labprāt apmeklētu šādus pasākumus”. (9.c)

Apkopoja: Gunta Stūrmane

×