Izzināt Rīgas un Melngalvju nama vēsturi

Oktobrī un novembrī 6. klašu izglītojamie, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās izzināt Rīgas un Melngalvju nama vēsturi.

6.c klases izglītojamo atsauksmes:

"Man ļoti patika apgūt jaunu tēmu. Bija ļoti interesanti. Gide labi un jauki visu izstāstīja. Telpas bija ļoti skaistas un sudraba izstrādājumi bija ļoti grezni. Tradīcijas viņiem bijā ļoti interesantas un zīmoga iespēšana monētās man ļoti patika."

"Man visvairāk patika uzzināt, kā namu atjaunoja pēc kara un man arī patika, ka rādīja video kā Latvija izskatījās kādreiz."

"Man interesēja tas, ka melngalvjiem bija viena no lielākajām sudraba kolekcijām Baltijā."

"Man Melngalvju namā ļoti patika greznās svētku zāles un pagrabi."

"Man ļoti patika kalt monētas un uzzināt kaut ko jaunu par Melngalvju namu. Man patika arī kāpt pa tām veclaicīgajām kāpnēm. Bija ļoti, ļoti interesanti."

"Man no šīs ekskursijas patika tas, ka mēs varējām izkalt monētas. Man bija ļoti interesanti uzzināt, kas ir noticis kara laikā un kā šis nams tika atjaunots, bija ļoti interesanti apskatīt telpas. Visvairāk patika sudraba trauku kolekcija."

"Man ļoti patika ekskursija uz Melngalvju namu, jo es uzzināju daudz ko jaunu. Man ļoti patika izkalt monētu. Gide ļoti interesanti pastāstīja par šī nama pagātni un telpām. Man ļoti interesants šķita stāstījums par sudraba kolekciju un par to, ka kādreiz, kad iebrauca kādā pilsētā, vajadzēja pārsvērt preci un kā apgleznoja griestus."

6.a klases audzinātājas L.Paulovičas atsauksme:

"Spītējot lietum, 13. novembrī 6.a klase devās uz Melngalvju namu. Skolēniem ļoti patika gida stāstītais un iesaiste, atbildot uz jautājumiem, diskutējot. Gide stāstīja ļoti atbilstoši skolēnu vecumam, saprotami un interesanti. Puiši apbrīnoja senos ieročus un bruņas, svētku zālē iejutās Melngalvju biedrības kārtā uzspēlējot šahu. Meitenes apbrīnoja skaistās atjaunotās zāles un padzirdot, ka šeit var rīkot kāzas, sāka sapņot, kā viņas šajās zālēs varētu dejot pirmo valsi nākotnē. Skolēni ar sajūsmu visi izmēģināja roku monētas kalšanā, izkaļot katrs savu "laimes monētu", tik lielu veseri daļa skolēnu pirmo reizi turēja rokā. Skolēniem interesi piesaistīja sudrablietu kolekcija un lielu saviļņojumu izsauca redzot prezidenta viesu grāmatā nelaiķes Apvienotās karalistes karalienes Elizabetes II parakstu. Katrs šeit atrada par ko padomāt, ko apskatīt, katram atdarās kas tāds, kas izsauca apbrīnu."         

6.b klases izglītojamo atsauksmes:

"Bija interesanta ekskursija. Mums pastāstīja par Melngalvju nama vēsturi. Man patika, kā mēs runājām pa nama attīstīšanos, kā tas izskatījās, kad tika uzbūvēts. Es vislabāk atceros par melngalvju noteikumiem. Tirgotāji savācās pie lielā galda. Mēs sēdējām ap tādu pašu galdu un klausījāmies, ko gide stāstīja. Interesantākais notikums bija, kad gide stāstīja pa ēšanas istabu, kur viņi dažreiz 2 dienas ēda. Mēs kalām monētu un apskatījām seno virtuvi."

"Man vislabāk patika pagraba vecās, izdzīvotās ķieģeļu sienas. Pagrabā bija daudz dažādu vecu priekšmetus."

"Es vislabāk atceros šaha galdiņu. Un arī to lielo zāli, kurai uz griestiem bija uzzīmēti visādas dievības un piekārtas lielas lustras. Es vislabāk atceros istabu, kur bija gleznas."

"Es no Melngalvju nama visspilgtāk atceros to, ka citas personas brauca apciemot Melngalvju namu un dāvināja sudrabu. Sudraba kolekcija bija interesanta un skaista. Man patika tas, ka mēs varējām skatīties filmu, un mēs varējām uzkāpt pa vecajām kāpnēm. Ļoti atmiņā palika stāvas trepes, pa kurām mēs gājām."

"Es ieteiktu noteikti noskatīties filmu un apskatīt lielo zāli. Ieteiktu nekrist, jo tur ir daudz akmeņu. Es ieteiktu kārtīgi ieklausīties un visam pievērst uzmanību, jo būs jāpilda atgriezeniskā saite. Nākamajam apmeklētājam es ieteiktu klausīties ļoti uzmanīgi un mazāk runāt, skatīties, izprast gides teikto un mēģināt saprast to stāstu, jo tas bija ļoti interesants."

×