Izstāde “Laika zīmju pieraksti”

Aizvadīts Mākslas mēnesis – Marts ar lieliskiem mākslas notikumiem!

Pateicoties “Latvijas skolas somas” projektam mūsu skolas 10.klasēm 2019.gada 29.martā bija iespēja ielūkoties un ciemoties Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, izbaudot izstādi “Laika zīmju pieraksti” un muzeja patstāvīgo ekspozīciju.
Izstādē “Laika zīmju pieraksti” bija iespēja iepazīt Islandes, Grenlades un Fēru salu mākslinieku skatījumu uz mūsdienu modi. Aplūkot tērpus, dzirdēt to tapšanas stāstus, uzzināt kā sievas krastā atpazina vīrus, kas no jūras pārradās  – kurās laivās, kuras dzimtas rakstus varēja saskatīt. Vai mūsdienās mēs varētu atpazīt dzimtu pēc rakstiem, kādi tās cimdos, zeķēs, džemperos ieadīti? Lielformāta fotogrāfijas, kur galvenie tēli ir šo salu iedzīvotāji mākslinieku tērpos.

Muzeja patstāvīgajā ekspozīcijā skolēnu uzmanību pievērsa Jura baznīcas – Rīgas pirmās baznīcas masīvās koka sijas, ēkas vēsturiskā elpa, mūsdienu dizaineru sasniegumi pasaules mākslas kontekstā, kā arī Latvijas lietišķi dekoratīvā māksla – keramika, tekstilmāksla, metālmāksla, kokapstrāde, ādas mākslinieciskā apstrāde.

Atsauksmes pēc izstādes apmeklējuma:
“Man ļoti patika apmeklēt šo ekspozīciju, jo neko tādu vēl nebiju redzējusi, tas bija tiešām interesanti. Fotogrāfijas, kas bija izstādē bija ļoti skaistas . Paralēli tam man patika skatīties filmiņu, kurā bija attēlots fotogrāfiju tapšanas process.”
“Bija interesanti kā fotogrāfiju var pārveidot tā, ka tā izskatās pēc gleznas. ”
“Patika izstāde par Islandi, jo tā ļāva ielūkoties tās iedzīvotāju ikdienas dzīvē un labāk izprast viņu ikdienu, kā arī dizaina priekšmeti augšējā stāvā. Patika arī pati ēka, kurā atrodas muzejs.””

Pasākumu organizēja un sagatavoja: Inita Reimandova

×