Izrādes “Svina garša” apmeklējums

21. februāra vakarā plkst.19.00 “Latvijas skolas soma” ietvaros 10.VUD, 10.INZ un 12.VISP klasei bija iespēja doties uz izrādi “Svina Garša.

10.VUD klases atsauksmes
"Izrāde ilga 3 stundas. Skolēnu atsauksmes par izrādi bija ļoti pozitīvas, daudzi plaši spēja izteikties par izrādē redzēto un nereti spilgti atminējās dažādas ainas un elementus, kā arī bija sajūsmā par aktieriem.
Vienīgās piebildes, kā padarīt izrādi baudāmāku bija, lai tā agrāk sāktos, jo vairāku stundu laikā vēlā vakarā, sāk zust možums un nākt miegs."

“Manuprāt, izrāde bija ļoti interesanta. Daudz ainas bija informatīvas un laba reprezentācija par to laiku. Izrāde varēja būt īsāka, bet visi joki vai komentāri, kas lika iesmīnēties, bija vērti arī sēdēt visas 3h. Katram tēlam bija kāda īpatnība, kas pataisīja izrādi vēl krāšņāku. Visi aktieri iejutās brīvi savā lomā un ļoti neforsēti spēja fiziski attēlot notiekošo.”

“Man patika šī izrāde! Pirmā daļa bija vairāk humoristiska, atklāja tēlu personības un vērtības, bija interesanti uzzināt tās. Otrā daļa bija ļoti interesanta un melanholiska.
Galvenais varonis no šis daļas lielākoties nerunāja viņu traumas dēļ. Beigas bija mazliet nesaprotamas. Ceru, ka izrāde labi visu atdarināja no grāmatas, kuru nebiju grasījusies lasīt, bet pēc šīs izrādes - interese ir uzradusies."

“Izrāde ļoti patika, pat tad, ja skatījos 2. reizi. Šoreiz, pievēršot uzmanību aktieru darbībai un partnerattiecībām, uz skatuves, ievēroju aktieru profesionalitāti runā un katrā kustībā. Pievērsu uzmanību tam, kā aktieri pārvietojās pa skatuvi un izmantoja visu, kas uz tās atradās. Izrādes sākumā no skatuves griestiem nobira kāds mazs papīra gabaliņš, tas nokrita tieši blakus R. Celma rokai, tas kā viņš to iekļāva visā performancē nevis izslēdza no eksistēšanas, ignorējot to. Man patika gaismotāju panāktais darbs, tas katrā ainā iedeva īpašu noskaņu. Kopumā, manuprāt, IZCILI!”

“Izrāde bija interesanta, atmosfēriskais noskaņojums palīdzēja iejusties notiekošajā. Manuprāt, aktieri izcili parādīja emocijas, sajūtas, kas radās izrādes laikā. Kopumā izrāde bija arī vēsturiski informatīva ar emocionālo noskaņu, tā lika aizdomāties par cilvēku dabu, dzīvi, pagātni salīdzinājumā ar tagadni. Izrādes nobeigums bija ļoti atmosfērisks, ar dziļu domu. Pēc izrādes noteikti radās iekšējās pārdomas.”

10.INZ klases atsauksmes

"Iesakām šo izrādi ikvienam, kurš interesējas par Latvijas vēsturi, mīlestības stāstiem arī kara laikā un cilvēcības vērtībām. Kaut arī šķita lēns un mierīgs ievads, tomēr izrāde bija aktīva un piesātināta. Varbūt mazliet sasteigts likās 2. cēliens, taču izrādes beigas ļoti, ļoti smagas un emocionālas, jo tiek runāts par sāpīgām tēmām.
Izrāde lieliski parāda cenzūru un pretošanos okupācijai. Neierasti izmantoti vizuālie efekti - vēsture it kā bibliotēkā. Ejot uz izrādi, nebija nekādu priekšzināšanu par šo stāstu un laiku, taču izrāde ļāva ieraudzīt vienkāršu latviešu puisi Matīsu, kurš kara laikā dara visu, lai izdzīvotu pats un palīdzētu citiem.
Stāsts parādīja dzīvības vērtību, kuras cena ir nejaušība, kā arī atklāja grūtības, kurām cauri gājuši mūsu senči. Galu galā no visa jātiek ārā pašam - tā ir svarīga atziņa arī šim laikam."

×