Izrāde „Vilks”

25. un 26. martā Burtnieku ielas 3. un 4. klašu skolēniem bija lieliska iespēja iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros skatīties ZĪMĒJUMU TEĀTRI, kas ir profesionāls kamerteātris, kuru 2008. gadā dibināja režisors un aktieris Varis Klausītājs.

– Vai zināt, kurš ir vilks?
– Es esmu vilks, jo es tikko vilku lielu svītru.
– Es esmu vilks, jo es tikko vilku garu skaņu.
– Es esmu vilks! Jo es vilku vilku!

Izrāde „Vilks” sākas ar baltu un tīru telpu. Pēkšņi tajā sāk rotaļāties gleznotāja, mūziķis, aktrise un režisors. Mazo skatītāju acu priekšā viņi spēlējas ar valodu un vārdiem, tautasdziesmām, mūziku, mīklām un brīnišķīgiem zīmējumiem, izstāstot neskaitāmus stāstus par vilku pelēci. Nepilnas stundas laikā baltās sienas ir klātas krāsainām gleznām, kas, šķiet, saplūst un kustas gluži kā multfilmā, telpu ir piepildījusi mūzika un dažādi dzīvnieki, bet bērni tiek aicināti uz skatuves zīmēt un spēlēties kopā ar aktieriem.

Izrādē piedalījās režisors Varis Klausītājs, gleznotāja Anda Lāce, aktrise Ance Muižniece un mūziķis Kārlis Krūmiņš.

Dažu bērnu rakstītās domas pēc izrādes noskatīšanās:

„Man teātrī patika, ka varēja spēlēties. Un viena meitene zīmēja vienu stundu un divdesmit vienu minūti. Es sāku domāt, kā viņai ir tik liela pacietība, bet varbūt viņai patika to darīt, un tāpēc viņai likās, ka tas nav ilgi.”

„Viss bija ļoti interesanti un aizraujoši. Es visu skaidri sapratu. Patika, ka nebija bērnišķīgi.”

„Es ar šo izrādi ieteiktu uzstāties vairāk skolās, jo Jums ļoti labi sanāk.”

„Man patika, kā tur zīmēja un stāstīja par vilkiem. Arī man patika, ka viņi izlikās it kā tikko būtu atnākuši un pateikuši pirmo lietu, kas ienāk prātā par vilkiem.”

„No teātra man patika aktieru tēlojums un jautrība. Šo teātri es gribētu redzēt otru reizi. To var rādīt visā pasaulē!”

„Man ļoti patika, ka šis teātris bija muzikāls un ar jautājumiem no aktieru puses. Man patika, ka visu stāstīto gleznoja uz lielas redzamas lapas. Mani ļoti iedvesmoja beigās vēl tomēr nepabeigtā glezna. Es šo teātri mīļi iesaku arī citiem.”

„Ļoti laba izrāde, skaisti zīmējumi, dziesmas. Patika stāsti un kā spēlēja instrumentus. Viss izdevās ļoti  labi. Man vēl tagad ir labs noskaņojums. Es gribētu tādas izrādes katru dienu!”

Sagatavoja: Inga Kalniņa-Sauša

×