Iluzionisma teātris un muzejs Mystero

14. maijā 3. un 4. klašu skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros iejutās burvju mākslas pasaulē, piedaloties muzejpedagoģiskajā nodarbībā, kurā Latvijas iluzionistu pāris Dace un Enriko Pecolli skolēnus iepazīstināja ar burvju mākslas vēsturi pasaulē un savu izveidoto iluzionisma muzeju “Mystero”.

Pirmais pasaulē zināmais burvju mākslinieks Dedi nāk no Ēģiptes, savukārt pirmo reizi burvju triki aprakstīti grāmatā “The Discovery of Witchcraft”. 1584. gadā grāmatu sarakstīja angļu parlamentārietis Redžinalds Skots, kurš to izdeva, lai pasargātu burvju māksliniekus no sadedzināšanas sārtā.  

Izrādās, arī Latvijā bijuši ievērojami burvju mākslinieki, kas ar viesizrādēm apbraukājuši pasauli un guvuši slavu. Ievērojamākie no tiem bijuši: Johans Štrauss (1877. gads), San Martino De Katrozza (1877. gads), Kastello (1912. gads), Borsuks (1922. gads).

Mūsdienās dažādi triki tiek izmantoti gan teātrī, gan cirkā, gan dažādos šovos. Pašlaik ļoti populāri ir kļuvuši triki ar ziepju burbuļiem.

Nodarbībā arī skolēni tika aicināti iemācīties un izmēģināt  dažus trikus.

Paldies par interesanto nodarbību un uz tikšanos klātienē muzejā “Mystero”!  


Bērnu zīmējumi


Aprīļa mēnesī 5. - 7. klašu izglītojamajiem bija iespēja neklātienē paviesoties Iluzionisma teātrī un muzejā Mystero.

Virtuālās ekskursijas laikā Iluzionisma teātra, muzeja Mystero izveidotāji, burvju mākslinieki Dace un Enrico Pecoli izglītojamos iepazīstināja ar burvju skatuves mākslas noslēpumiem un šīs jomas attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē. 

Nodarbības mērķis bija iepazīstināt skatītājus ar oriģinālās iluzionisma skatuves mākslas žanru daudzveidību, radošajiem izteiksmes līdzekļiem, lai popularizētu šo unikālo mākslu. 

Izglītojamie uzzināja, kāds bija pirmais populārākais burvju triks pasaulē, redzēja to demonstrējumu. Skolēni guva ieskatu iluzionisma vēsturē Latvijā, uzzināja par spilgtākajiem Latvijas iluzionistiem 19. gs. un 20. gs. sākumā. Uzzināja kāpēc burvju mākslinieks Borsuks rija akmeņus un par kādiem nopelniem Buhāras emīrs uzdāvināja Latvijas iluzionistam J. Štrausam zelta piespraudi ar briljantiem. 

Virtuālās ekskursijas laikā bija iespēja izstaigāt maģisko Iluzionisma muzeju-teātri divos stāvos. Ieskatījās slavenā amerikāņu iluzionista Hudini atslēgu noslēpumu kambarī un uzzināja, kurš burvju mākslinieks pirmais izdomāja burvju Kino trikus. Tas bija piedzīvojumiem bagāts ceļojums mistikas valstībā.

Izglītojamo atsauksmes:
Aiva Bantauska (6.b)
Man šī izrāde ļoti patika, jo tajā bija daudz interesantu faktu un varēja uzzināt par burvju triku vēsturi.
Man ļoti patika izrāde, jo es uzzināju daudz ko jaunu. Izrādes laikā arī pildīju līdzi uzdevumiem, un man tie likās ļoti interesanti.

Demians Gondrja (6.b)
Šis šovs bija ļoti interesants un aizraujošs. Mani pārsteidza, cik daudz latviešu burvju mākslinieki bija slaveni visā pasaulē. Pateicoties šim raidījumam, es iemācījos dažus vienkāršus, bet interesantus trikus. Sapratu, ka man patīk zinātniski un kāršu triki. Gribētu, lai maģiskie šovi paliktu atkal populāri visā pasaulē.

Rihards Keišs (6.b)
Man ļoti patika šī izrāde, jo uzzināju interesantus faktus par burvju vēsturi, sapratu, ka tā ir sena un nezināma māksla. Šīs virtuālās ekskursijas palīdz atcerēties laiku, pirms mēs visi sēdējām mājās. Priecājos par šādām virtuālām aktivitātēm.

Anete Paidere (6.b)
Manuprāt, šis šovs bija interesants un man patika tas, ka no tā varēja iemācīties par maģijas triku vēsturi. Es noteikti ieteiktu visiem noskatīties šo izrādi. Mēs šo šovu skatījāmies ar mazo brāli un viņam arī patika. Šī izrādi ir piemērota arī mazākiem bērniem.

Roberts Pile (6.b)
Man ļoti patika šī virtuālā ekskursija. Bija interesanti skatītāju zālē krēsli, kas atgādināja spēļu kārtis. Skatoties triku komplektus, es ievēroju, ka man arī mājās ir viens triku komplekts, kur ir darbība ar bumbiņu. Triki ar pirkstiem bija interesanti. Es vēlētos ar ģimeni kaut kad aiziet uz maģijas muzeju klātienē.

Annija Šarko (6.b)
Es uzzināju burvju mākslinieku vēsturi. Arī pārējais, ko stāstīja bija ļoti interesanti. Gribētu vēl šāda tipa izzinošos video.

Sergejs Trudovojs (6.b)
Manuprāt, ''ekskursija'' pa ilūzijas teātri / muzeju sanāca ļoti interesanta un aizraujoša. Man tā ļoti patika un pēc noskatīšanās pat gribētos aizbraukt uz ''MYSTERO''. Man visvairāk šajā izrādē patika, kad stāstija triku noslēpumus. Izrādi iesaku visiem, jums patiks.

 
Veronika Veļikanova (6.b)
Man ļoti patika, tas bija informatīvs un interesants. Es uzzināju kaut ko jaunu, man arī ļoti patika atmosfēra.

Adriana Kodoliņa (6.d)
Noskatījos iluzionistu muzeju! Bija ļoti interesanti. Iemācījos dažus trikus, un uzzināju daudz ko jaunu! Vislabāk patika mācīties trikus, kurus pēc tam varēja parādīt vecākiem! Liels paldies par šo iespēju!

Apkopoja direktora vietniece – Gunta Stūrmane

×