Izzinoša nodarbība “Iepazīsti Latvijas Nacionālā teātra aizkulises”

Novembrī 7. klašu izglītojamie programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Latvijas Nacionālo teātri, kur iepazinās ar teātra vēsturi un ielūkojās teātra aizkulisēs. Nodarbība bija īpaši aizraujoša un interesanta tāpēc, ka to vadīja atraktīvie un tautā mīlētie aktieri.

Atsauksmes par pasākumu:

"Visiem ļoti patika šī ekskursija, daudzi šeit bija pirmo reizi. Mums bija ļoti foršs un atraktīvs gids - aktieris Ivars Kļavinskis (kuru atpazinām no iemīļotajiem seriāliem). Patika uzzināt par izrāžu norisi, kā aktieri tām gatavojas. Varēja uzdot dažādus jautājumus, izstaigāt daudzas telpas. Rekvizītu telpā pielaikojām dažādas maskas, aptaustījām interesantus priekšmetus. Tā bija forša pēcpusdiena!
Nākamreiz atgriezīsimies kā kādas izrādes skatītāji."

Visu vārdā 7.b klases audzinātāja Vita Sniķere

7.e klase

Zane - "Man patika kā izskatījās Nacionālais teātris gan iekšpusē, gan ārpusē. Mūsu gids bija labs, jo viņš mācēja labi visu paskaidrot un pastāstīt par teātri. Man arī patika, ka gids pastāstīja smieklīgus, jautrus un arī nopietnas situācijas Nacionālā teātrī. Man ļoti patika Nacionālās teātra lielā zālē, jo zāle bija skaista un liela."

Emīlija - "Man patika lielā zāle un dekorācijas, kas padarīja to īpašu, es sapratu to, ka aktiera darbs nav tik viegls kā izskatās. Aktierim ir jābūt pacietīgam un ar spēju iztēloties lietas. Bija arī forši redzēt kur aktieriem top grims un frizūras."

Otto - "Man ekskursija šķita interesanta, es vēl gribētu tādas ekskursijas, kurās var tikt vietās, kur parasti nevar tikt. Gids visu ļoti detalizēti stāstīja, un lika just, ka viņš tiešām ir priecīgs mums stāstīt par teātri un visu to, ko parasti neredzam."

Roberts - "Es ekskursijā redzēju skatuvi, grimētavu, kur un kā cilvēki pārģērbjas 10 sekundēs, es redzēju kur cilvēki taisa neīstus objektus. Es sapratu ka būt par aktieri ir ļoti grūti."

Šarlote - "Apmeklējot teātri, es uzzināju, ka strādāt par aktieri ir daudz grūtāk, nekā tas izskatās, jo aktieriem ir jāstrādā vairāki darbi, un arī pat brīvdienās viņiem nav laika atpūsties. Man likās smieklīgi, ka gids, kurš arī ir aktieris, pastāstīja par viņa šova momentiem, kur viņa darbabiedri kaut ko aizmirsa vai nevarēja atturēt smieklus šova laikā. Apmeklējot teātra zāli, es pamanīju, ka uz balkoniem bija skulptūras ar citādākām sejas izteiksmēm, un tas mani ļoti iepriecināja, jo man ļoti patīk māksla ar detalizētām detaļām."

Elizabete - "Šodien pēc ekskursijas Nacionālajā teātrī man ļoti patika apskatīt teātri un uzzināt kā viss strādā, bija smieklīgi, kad stāstīja par aktieru kļūdām uz skatuves. Biju nedaudz šokēta, kad mums pastāstīja aktieru dienas režīmu. Bija interesanti, man patika!"

Enija - "Man ekskursija patika daudz labāk nekā citas Skolas somas ekskursijas, tā bija ļoti interesanta. Man patika, ka mums bija iespēja ieskatīties teātra aizkulisēs, un mēs dažas lietas varējām pat aptaustīt. Arī gids bija ļoti labs, interesanti un smieklīgi stāstīja arī visus sīkumus, visu vēl labāku padarīja tas, ka viņš pats ir aktieris."

7.d klase

Raimonds – “Mana atsauksme par ekskursiju uz Nacionālo Teātri. Lieliski! Uzzināju daudz ko jaunu par aizskatuvi, kur tiek tikai darbinieki. Bija aizraujoši klausīties, kā strādā un gatavo aktierus izrādēm. Teātra vēsture ir svarīga ar Latvijas Valsts dibināšanu 1918. gadā. Noliktavas, mašīnu telpas, grimētavas un vēl daudz kas cits. Man ļoti patika! Paldies!”

Līva – “Man šī ekskursija ļoti patika. Visvairāk patika, ka varēja redzēt, kas notiek aiz skatuves. Frizētava, kā veido teātra dekorācijas un tērpus. Uzzināju, cik ilgi mācās savas lugas, kustības utt. Bija interesanti zināt, kad uzcēla Nacionālo Teātri un kad to atklāja. Man viss patika un bija ļoti interesanti. Arī gids visu labi un saprotoši stāstīja.”

Madara – “Mūs sagaidīja ļoti laipna meitene, kura parādīja video par Latvijas Nacionālo teātri. Man ļoti patika, ka mūsu gids bija īsts aktieris, kurš veda mūs tur, kur top īsti tēli. Kā arī bijām zem skatuves un citās vietās, kur parasts skatītājs netiek. Gids, kurš mūs veda bija ļoti laipns un varēja atbildēt uz visiem jautājumiem. Viņš ļoti interesanti visu stāstīja. Man ļoti patika un paldies mūsu gidam, kā arī Skolas somai un klases audzinātājai.”

Millija – “Ekskursija uz Latvijas Nacionālo teātri bija savādāka nekā es to gaidīju. Es sagaidīju, ka apskatīsim skatuvi un zāli, taču iegājām arī vietās, kuras nezināju, ka eksistē. Ekskursijas laikā apskatījām vietas, kurās sagatavojas izrādēm. Interesantākā vieta teātrī bija butaforijas telpa, kur apskatījām neīstus objektus, kas izskatījās īsti. Mūsu gids ļoti labi paskaidroja par to, kas notiek katrā telpā. Mēs tikām ielaisti zem skatuves, kur bija mehānisms, kurš kustina skatuvi. Beigās mūsu gids atbildēja uz mūsu jautājumiem un ekskursija nobeidzās uz labas nots.”

Elza – “Viena no vislabākajām ekskursijām uz kuru esmu bijusi. Nākotnē plānoju kļūt par aktrisi un šī ekskursija palīdzēja izprast, kāda tad tiešām aktiera dzīve ir, kļuva skaidrs, kas man jādara, lai kļūtu par aktrisi. Mūsu gids bija Kārlis, kad sapratu, ka mūsu gids ir īsts un slavens aktieris, kļuvu priecīga, jo no viņa darba pieredzes varēju smelties idejas un drosmi. No sākuma izskatījām skatuves zāli. Tad devāmies pa teātra garajiem tuneļiem un apskatījāmies darbnīcas. Apskatījāmies arī pašu skatuvi un zem tās. Bija ļoti interesanti un uzzināju daudz ko jaunu.”

Gustavs – “Manas atsauksmes par ekskursiju ir labas. Tas bija ļoti aizraujoši redzēt, kā viss strādā aiz skatuves. Viena no visaizraujošākajām lietām ekskursijā bija tas, kā gids mums pastāstīja par šīs ēkas vēsturi. Labi sanāca pavadīt laiku ar klases biedriem. Ļoti patika skatīties, kā cilvēki būvē mazu mājiņu no koka priekšnesumam. Emocijas par ekskursiju saglabāsies vēl vairākus gadus.”

Ance – “Man ļoti patika šī ekskursija, jo tā bija interesanta un izglītojoša. Mums bija brīnišķīga iespēja redzēt, kā un kur top visas skatuves dekorācijas. Gids mūs izvadāja un izrādīja dažādas telpas un pastāstīja, kas kurā telpā notiek. Mēs arī uzzinājām dažas lietas, kā tas ir strādāt par aktieri Latvijas Nacionālajā teātrī, jo mūsu gids bija zināms latviešu aktieris Kārlis. Šī ekskursija iespējams ļoti palīdzēja, tiem kuriem ir doma saistīt savu dzīvi ar aktiermākslu.”

Katrīna – “Ekskursija uz Nacionālo teātri bija ļoti interesanta. Es nekad nebiju domājusi, ka es jebkad varēšu redzēt, kas tik svarīgai Latvijas ēkai ir aiz skatuves. Visvairāk man patika redzēt, kā izskatījās aktieru mēģinājumu zāles. Mani ieinteresēja tas, ka ja aktieriem ir jāspēlē kāds instruments, tad viņi arī iemācās to spēlēt. Es biju šokēta, kad mūsu gids pateica, ka viņi mēģina izrādi tikai 2 mēnešus. Vēl man patika redzēt frizētavu, jo tas kas man likās ka varētu izdarīt 3 stundās īstenībā to viņi izdara 30 minūtēs.”

Apkopoja direktora vietniece Gunta Stūrmane

×