Ekskursija uz Nacionālo teātri

7. un 14. novembrī 7. klašu izglītojamie devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo teātri - vietu, kur dzima Latvijas valsts.

Izglītojamajiem bija iespēja tikties ar Nacionālā teātra aktieriem un ielūkoties teātra aizkulisēs kā arī  apbrīnot un priecāties par unikālo teātra arhitektūru.

7.a klase par ekskursiju uz Latvijas Nacionālo teātrī

7.a klase 7. novembrī apmeklēja Latvijas Nacionālo teātri. Aktieris Uldis Siliņš bija šīs grupas gids. Izrādās, ka tā bija viņa pirmā pieredze kā ekskursijas vadītājam. Skolnieki viņa sniegumu novērtēja atzinīgi.

Jaunieši atzina, ka ekskursija bija interesanta – bija iespēja izstaigāt visas telpas, kuras parastam teātra izrādes skatītājam nav iespējams apskatīt, piemēram, grimētava, rekvizītu telpa, mēģinājumu zāle, kā arī darbnīcas, kur top visas dekorācijas. Īpašas emocijas izraisīja gaiteņos satiktie aktieri.

Izglītojamo atsauksmes:
"Ekskursija lika domāt par to, ka varbūt jākļūst par aktrisi, lai šo visu varētu arī izbaudīt."
"Ekskursijas laikā mēs satikām un redzējām daudz aktieru. Grimētavā mums izskaidroja visu par skatuves grimu. Mums ļāva piemērīt parūkas, pataustīt neīstu degunu un neīstas asinis. Tās bija ļoti biezas un viegli nenāca nost. Ekskursijas laikā notika mēģinājums, tādēļ mums vajadzēja būt klusiem. Šī ekskursija lika man vēlēties kļūt par aktrisi. Izbaudīt šo aizskatuvi kā aktrisei un tēlot uz skatuves būtu iespaidīgi. Es visiem iesaku aizbraukt un noskatīties kādu izrādi!"
"Man ļoti patika vieta, kur taisīja neīstus ēdienus un protams, ka man arī ļoti patika skaistā zāle, pati ēka. Man īsti nepatika telpa, kur taisīja visas lielās dekorācijas, jo tur bija ļoti skaļš un visu laiku radās dzirksteles. Tomēr, izņemot to, es jutos ļoti ieinteresēta un priecīga."
"Šī bija fantastiska ekskursija, viena no tām, kur man tiešām patika. Teātrī bija skaisti griestu un lustru rotājumi. Man ļoti patika, ka ekskursijas vadītājs nevis tikai izskaidroja, bet izstāstīja arī savu pieredzi."


7.b klases izglītojamo atsauksmes:
"Patika teātra vizuālais tēls – skaistie, greznie griesti un lampas, teātra ārskats."
"Ļoti patika rekvizītu telpa, kurā tika veidoti interesanti priekšmeti, piemēram mākslīgie dunči un mākslīgie ēdieni."
"Iespaidīgas bija milzīgās dekorācijas."
"Priecēja iespēja izstaigāt telpas, kur parasti skaitītāji netiek ielaisti. Pārsteigums par to, cik lielas teātra telpas."
"Bija prieks par satiktiem slaveniem aktieriem."


7.c klases izglītojamo atsauksmes:
"Es atceros to, ka ir daudz lietas, kas jādara, lai būtu interesanta izrāde, piemēram, rekvizīti, dekorācijas, kostīmi. Man patika tas fakts, ka aktieri var pārmainīt kostīmu dažās sekundēs. Smieklīgi man likās tas ka, ja aktieris aizķeras kostīmu maiņā, citi aktieri var sākt vilkt teikumus un tas izklausās smieklīgi."
"Man patika, ka pastāstīja par māņticību. Es ieguvu zināšanas, kā izskatās teātra otrā pusē. Bija ļoti interesanti."
"Man ekskursijā patika tas, ka nebija tālu jābrauc un nevajadzēja ilgi sēdēt autobusā. Man šķita interesanti uzzināt, kā teātris strādā, kas atrodas zem skatuves un, kā tiek veidoti tērpi."
"Man patika tas, ka varējām izpētīt Nacionālā teātra vietas, kurās nav parasti atļauts iet, piemēram, telpas aiz kulisēm.  Vislabāk atceros to, ka arhitektūra izskatījās ļoti skaisti."

7.d klases izglītojamo atsauksmes:
"Man ļoti patika vakardienas izbrauciens uz Nacionālo teātri, jo varēja ielūkoties teātra telpās vairāk nekā vienkārši apmeklējot teātri. Bija lieliska iespēja redzēt visas pārējās lietas, kuras atrodas teātrī. Interesanti bija klausīties par to, kā viss notiek teātrī."
"Vakardienas ekskursijā man patika tas, ka bija iespēja apskatīt to, ko parasti redz tikai darbinieki. Kā arī man ļoti patika gids, jo viņš ļoti interesanti stāstīja par teātra aizkulisēm."
"Man ekskursija šķita interesanta, man patika ielūkoties teātra aizkulisēs un kas notiek teātra daļā, ko skatītāji neredz. Manuprāt, šādas ekskursijas padara pašu teātra skatīšanos interesantāku. Kā arī bija jauki redzēt dažus atpazīstamus aktierus."
"Man kopumā ļoti patika šī ekskursija, varēja uzzināt to, ko ikdienas dzīvē neviens tev izstāstīt nevarētu. Ārkārtīgi interesanti bija ielūkoties aizkulisēs. Bija jauki pavadīt laiku ar klasi. Ejot uz un no teātra, varēja pabaudīt Rīgas centru, pat, ja pastaiga bija īsa, bija ļoti skaisti."

Apkopoja direktores vietniece - Gunta Stūrmane

×