Doma baznīca un Krustejs

Pateicoties projektam ”Latvijas skolas soma” īsi pirms Lieldienām 2. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja piedāvāto nodarbību „Meklēsim dzīvnieku tēlus Rīgas Doma Krustejā!”  

Jāsaka gan, ka vispirms skolēni tika iepazīstināti ar Rīgas vēsturi, kas saistīta ar kristietības ienākšanu Baltijā, un Doma baznīcas vēsturi.
Doma baznīca, kuras pamatakmens ielikts jau 1211. gadā, ir tikai nedaudz jaunāka par izcilo gotikas pieminekli - Parīzes Dievmātes katedrāli!Gida Mārtiņa aizraujošo stāstījumu ilustrēja dažādie vēsturiskie priekšmeti, kā, piemēram, ložu cauršautais vecais gailis, bagāto rīdzinieku kapličas un kapu plāksnes, dažādās baznīcas relikvijas un, protams, brīnišķīgās ērģeles.

Tālāk skolēni caur baznīcas telpām tika ievesti Doma dārzā, kuram apkārt iet, tā saucamā, Krusteja – gari gaiteņi ar senām griestu velvēm un kolonnām. Arī ejās salikti dažādi vēsturiski eksponāti. 

Bērniem interesanti likās milzīgie lielgabali, seno lībiešu akmens elka tēla galva un vecie ķieģeļi, kuros atrodams aptuveni 800 gadus sens suņa ķepas nospiedums.

Pēc tam skolēniem tika piedāvāts uzdevums – attēli ar dažādiem tēliem, zīmējumiem, rotājumiem, kas ir fotogrāfiju fragmenti no Krustejā atrodamiem priekšmetiem. Sadalīti komandās, skolēniem tie bija jāatrod noteiktā laikā. Te nu parādījās īsts sacensību gars!

Noslēgumā skolēnus pārsteidza īsts krustnešu bruņinieks!
Paldies „Latvijas skolas soma” par vērtīgo nodarbību!

Sagatavoja: Inga Kalniņa-Sauša

×