Cēsu Mazā teātra izrāde "Dullais"

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 8. decembrī 10. - 12. klašu izglītojamajiem bija iespēja noskatīties Cēsu Mazā teātra iestudēto izrādi “Dullais”.

Izrāde lika aizdomāties par daudziem svarīgie jautājumiem uz kuriem ne vienmēr var atbildēt viegli un viennozīmīgi:
- Kas ir aiz horizonta?
- Kā to uzzināt?
- Varbūt jāpagaida, kad aizsals jūra, lai var aizskriet paskatīties, kas tur ir.
- Kā Saule katru rītu var būt atkal pie debesīm, ja katru vakaru nokrīt jūrā?
- Kā Zeme, Mēness un Saule var turēties paši un nenokrist?
Ir tik daudz jautājumu uz kuriem lielie nevar saprotami atbildēt.

K.Burānes “Dullais” ir pēc Sudraba Edžus “Dullais Dauka” motīviem veidota izrāde. Par zinātkāro Dullo un aktieru atmiņas par to, kā tas ir būt pusaudzim pieaugušo pasaulē, kurā Tevi nesaprot. 

Izrāde par nepiepildītiem sapņiem un vēlmi saprast sevi un pasauli. Interesanta režija, neparasts pasniegšanas veids, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, laba aktierspēle.

Izglītojamo atsauksmes:

12.VM, Viktorija
"Ne katram jautājumam vajag atbildi - tā īsi varētu raksturot atziņu, ko ieguvām 8. decembrī piedzīvotajā teātra izrādē “Dullais”. Ceturtdienas rītā mūsu skolā viesojās Cēsu Mazais teātris ar Mārtiņa Eihes un Kristas Burānes izrādi “Dullais”, kuras laikā ikviens vidusskolēns varēja uz mirkli atgriezties bērnības pasaulē. Ar pavisam pieticīgu scenogrāfiju un savdabīgiem sižeta risinājumiem tika atdzīvināts Sudraba Edžus “Dullais Dauka”, tomēr šoreiz jau no mūsu laikmeta personības skatu punkta".

11.VISP klases atsauksmes:
Ļoti laba vizuālā interpretācija. Temats likās ļoti aktuāls un interesants. Radošs piegājiens, lai attēlotu laivu.

Izrāde bija ļoti interesanta, patika radošais veids, kā paradīt atrašanās vietu un darbību. Lika aizdomāties par izglītības sistēmu.

Izrāde bija pasniegta ļoti interesantā veidā. Sākumā nevarēja saprast, kas notiek. Ļoti patika, ka bija maz aktieru, varēja izsekot līdzi.

Izrāde “Dullais” bija interesanta, man patika, ka tajā tika izmantota kamera un filmēto varēja redzēt uz ekrāna.  Domāju, ka izrāde bija laba, manuprāt, labs veids kā tika modernizēts “Dullais Dauka”.

Ļoti emocionāla izrāde, kas izraisīja dziļas domas par dzīvi, kāpēc viss notiek tā, bet ne savādāk. Katrs vārds no mums nāk ar nozīmi un katra lieta uz pasaules notiek ar zīmi.

Aktieri bija ļoti forši, aktīvi un profesionāli.

12.UZ klases atsauksmes:
Izrāde bija ļoti interesanta, lika novērtēt savu ikdienu, ka neviens nesit pa pirkstiem par mūsdienās pašsaprotamajām lietām.

Bija labi, man patika personiskais piesitiens un aktieru degsme un dzīvīgums, bet teātra direktore bija šausmīgi nepatīkama gan sākumā, gan izrādes laikā.

Manuprāt, izrāde bija dīvaina un baigi nesaprotama, kas arī neatspoguļoja pilno domu. Uzskatu, ka jāpielabo joki.

Man izrāde likās pārāk gara, brīžiem šķita garlaicīga, bija grūti uztvert domu, bija sajūta, ka mēs īsti neesam īstā mērķauditorija. Ja man būtu izvēle iet vai neiet vēlreiz, es droši vien neaizietu.

Man patika aktieru spēle un kreatīva pieeja uz 5 kvadrātmetriem. Pats stāsts man īsti nepatika.

Jutu, ka izrāde ir laba un pārdomāta, taču aktierspēle bija kļūdaina un dažkārt izpildījums traucēja uztvert izrādi nevainojami. Domāju, ka izrāde vairāk piemērota pamatskolai. Patika radošais noformējums un galvenā stāsta līnija. Uzskatu, ka ļoti traucēja auditorija un teātra direktore, šie abi faktori varētu būt par iemeslu aktierspēles kļūdām.

Apkopoja direktora vietniece Gunta Stūrmane

×