Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs

Pateicoties projektam ”Latvijas skolas soma”, 18. oktobrī 9. c klase ar divstāvīgu autobusu devās mācību ekskursijā uz Andreja Pumpura Lielvārdes muzeju. Tas atrodas senajā Lielvārdes muižas klētī Daugavas krastā jau kopš tā atklāšanas 1970. gadā.

Klasi tur sagaidīja smaidīga un atraktīva gide, kura nodrošināja jautru un vērtīgu laika pavadīšanu muzejā. Tur viņi uzzināja par latviešu tautas varoni Lāčplēsi, eposa autoru Andreju Pumpuru, par Lielvārdi un Lielvārdes jostu. Ar bērniem galvenajās lomās, tika iestudēta neliela ludziņa, kurā katrs uz brīdi varēja kļūt par Lāčplēsi, Laimdotu, Andreju Pumpuru, apsiet sev Lielvārdes jostu un, protams, izcīnīt spraigo cīņu starp Lāčplēsi un Tumšo bruņinieku.

Ekskursijas nobeigumā, klase apskatīja Lielvārdes viduslaiku pilsdrupas un baudīja pēdejos zelta rudens brīžus.


9. a klase projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 18. oktobrī apmeklējām Andreja Pumpura muzeju Lielvārdē. Muzejā uzzinājām daudz ko jaunu par Andreja Pumpura dzīvi, kā arī par viņa slavenāko darbu - eposu "Lāčplēsis". Gide bija fantastiska, tāpēc arī stāstījums bija interesants. Gide iesaistīja mūs savā stāstā. Kristaps tēloja pašu Andreju Pumpuru, citam laimējās būt baznīckungam vai Andreja līgavai. Paulis tēloja Lāčplēsis, Liāna Laimdotu utt. Gandrīz katram atradās loma, visiem bija jautri un interesanti.
Esam pārliecināti, ka mums labi paliks atmiņā gan A.Pumpura dzīves stāsts, gan eposa saturs. 

Iesakām visiem aizbraukt uz Lielvārdi un A. Pumpura muzeju.

×