Multimediāla deju lielizrāde "Abas malas"

Pateicoties projektam ”Latvijas skolas soma”, 2018. gada 17. un 19. novembrī 7. - 8. un 10. - 11. klašu izglītojamie apmeklēja multimediālu deju lielizrādi “Abas malas” Arēnā Rīga, kas bija gan izglītojošs, gan emocionāli piepildīts pasākums.
Skolēniem bija iespēja aktualizēt savas zināšanas par Latvijas vēsturi, atšifrējot dejā izdejoto vēstures posmu.
Laika upe, Likteņupe deva iespēju lūkoties pagātnē, lika apzināties, ka mēs esam kas vairāk par šodienu - mēs esam tauta ar savu vēsturi, kurai ir bijušas gan baltas, gan nebaltas dienas. Likteņupe mūs ierāva ceļojumā, kurā mēs uzzinājām, kas un kāpēc mēs esam. Mēs izdzīvojām visu Latvijas piedzīvoto. Laika upē, kas plūst starp, pār un ap mums - mēs esam saņēmuši atbildi, mēs esam viss, kas ar mūsu mīļo Latviju pirms mums ir noticis.

Skolēnu komentāri:
“Koncerts “Abas malas” man ļoti patika. Koncerta laikā varēja izdzīvot līdzi visiem 100 gadiem. Ļoti interesanti tika izdejots katrs posms Latvijas vēsturē, kā arī ar gaismas efektiem panākts ļoti skaists noformējums. Tiešām ļoti patika, ka skola deva iespēju apmeklēt šādu pasākumu,  projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros. Tā bija dāvana mums visiem svētkos, kas deva iespēju ielūkoties, kas Latviju padara par Latviju.
“Abas malas” bija brīnišķīgas, man ļoti patika, kā tika izdejota visa Latvijas vēsture, bija ļoti patīkami skatīties, izdzīvot līdzi notikumus, vērot to attēlojumu dejā.”
“Man patika šis uzvedums, jo tas sniedza daudzpusēju priekšstatu par Latvijas vēsturi gan no patīkamās un emocionālās puses, gan no sāpjpilnās un skarbās. Es uzskatu, ka šī bija laba un vajadzīga pieredze.”
“Mēs visi kopā izdzīvojām Latvijas vēstures līkločus dejā.”
“Koncerts bija interesants, labi sagatavota horeogrāfija un gaismas efekti. Manuprāt, laba pieredze, interesanti skatīties.”
“Abas malas” man ļoti patika, nebiju iedomājusies, ka ar gaismām un projekcijām var panākt, ko tik apbrīnojamu. Arī horeogrāfija bija fantastiska. Tas bija nedaudz citādāk kā deju svētkos, bet bija skaisti, skudriņas skrēja.”
“Izcila izrāde. Patika. Bija ļoti laba scenogrāfija – apgaismojums, dizains u.c. dejas bija ļoti strukturētas un labi veidotas. Patika beigas, kad tika parādīti vislabāk veiktie darbi, sasniegumi, sākot ar 1991. līdz 2018.gadam.”
“Man ļoti patika koncerts, ļoti skaisti viss organizēts, mani izbrīnīja tas, kā dejotāji varēja tā saorganizēties un stāties uz katru zīmējumu vai rakstu. Ļoti interesanti un radoši parādīti 100 gadi.”
“Koncerts tiešām bija kaut kas iespaidīgs un nepieredzēts.”
“Uzvedums bija ļoti skaists un lika mums lepoties ar mūsu tautu.”
“Ļoti krāšņs un pārdomāts pasākums.”
“Man ļoti patika skatuves dizains, gaismas, projekcijas. Dejošana arī bija iespaidīga.”
“Uzvedums “ Abas malas” bija ļoti grandiozs un vizuāli ļoti pārdomāts.”
“Skatuve bija ļoti labi noformēta un horeogrāfija bija ievērības cienīga.”
“Man ļoti, ļoti patika, bija ļoti skaisti un pārdomāti, vēlētos vēlreiz doties uz šādu pasākumu.”
“Lieliska iespēja paskatīties uz Latvijas vēsturi dejā un iestudējumā. Radīja lielisku noskaņu Latvijas svētkos un priecēja skatītāju acis.”
“Prieks, ka latvieši spēj izdarīt ko vēl nebijušu Baltijas valstīs. Raugoties apkārt, brīžiem varēja redzēt gan smaidus, gan kādu asaru. Un tas parādīja to, cik tuvu šis koncerts un simtgade ir katram no mums. Man šis koncerts paliks atmiņā uz visu mūžu un neslēpšu to, ka ik pa brīdim nobira kāda asara.”

Gaisā virmoja kopības sajūta - es arī esmu LATVIJA!

Ne mana šī diena, bet mūsu,
Aizlaiks radīja – es esmu.
Ko veidošu es – tas būs!
No manis reiz visa Latvija ko gūs…

Atziņas apkopoja: Gunta Stūrmane

×