Vienā nedēļā divi ciemiņi

“Kas tad šoreiz  atbraucis pie mums un kāpēc?” šādu jautājumu  var dzirdēt no skolēniem, ja mācību stundas ietvaros, tiek organizēta neliela lekcija. Ir patīkami apzināties, ka viesis ir veltījis savu darba laiku nestandarta aktivitātei. Decembra vidū vidusskolas klases apciemoja Mārtiņš Krancis, “Nav limitu” kustības aizsācējs, un Krišjānis Kariņš, Eiropas Parlamenta deputāts.

Iztēlojieties, ir agrs rīts, un jauniešu acu priekšā stāv jauns, enerģisks un pozitīvs vīrietis. Šādu priekšstatu radīja Mārtiņš Krancis. Viņa vēstījums caur savu prezentāciju, skaļo mūziku un stāstījumu bija vienkāršs un saprotams, proti, ir jātic sev un savām spējām, jāsapņo lieli, skaisti sapņi, kā arī ir jācīnās, nav jāpadodas, un ir zināms, ka nekas mūs nespēs apstādināt.
Protams, ikdienā šie vārdi tiek dzirdēti bieži, bet vai mēs tos ņemam vērā? Ir vērts tajos ieklausīties, jo tad tā mums šķitīs kā pieņemta norma.  

Šis cilvēks dalījās savos uzvaras un zaudējuma stāstos, kuru dēļ viņš pats daudz ieguva. Neveiksmes lika viņam neatkāpties no iecerētā un sasniegt to, kas tagad viņam ir.
Gan viena, gan otra ciemiņa vizitācijās ir saskatāmas līdzības, jo arī Krišjānis Kariņš ar mums dalījās savā dzīves pieredzē, atklāti runājot par paveikto savu mērķu sasniegšanā. Kā galveno savā runā viņš sacīja formulu “n+1” . Tas nozīmē, ka pēc katras neveiksmes nav jāpadodas, bet gan jāpieceļas un jādodas tālāk. Šī bija arī viņa paša motivācija. Lai padarītu savu lekciju vēl interesantāku, tās noslēgumā tika pārrunāta Eiropas Parlamenta darbība, un kādā veidā viņš bija ieguvis amatu.

Liels paldies abiem ciemiņiem par ierašanos, kā arī Norai Heinrihsonei par organizēšanu!
Ceram, ka skolēniem patika!

Jūsu SP

×