Kā vieglāk samierināties ar esošo situāciju

Mammai un tētim gribas būt mammai un tētim.
Tas ir pilnīgi normāli, ka mammai un tētim gribas saglabāt savas tradicionālās lomas nevis pēkšņi kļūt par skolotāju. Tomēr pieaugušajiem ir jāsaprot, ka situācija ir nopietna un tā jāpieņem.

Skolas psiholoģe Daina Žurilo norāda dažas lietas, ko vērts ņemt vērā vecākiem, lai vieglāk samierinātos ar esošo situāciju un no krīzes mēs visi iznāktu laukā jau nedaudz zinošāki, lietpratīgāki un kompetentāki.

    • Šis laiks ir lielisks emociju treniņš. Pieaugušajiem ir jāiemācās kontrolēt jūtas un emocijas un jāsāk domāt racionāli. Nevajadzētu tērēt savu enerģiju emocijās, bet virzīties uz mērķi.

    • Ņemt vērā, ka šīs mācību nedēļas nav tika daudz par konkrētās vielas apgūšanu! Prasmes, ko bērns šajā laikā var trenēt, noderēs visai tālākajai dzīvei – izprast uzdoto uzdevumu, mācīties patstāvīgi un regulāri domāt līdzi mācībām un visam, ko dara.

    • Ļoti svarīgi veidot dialogu – ar skolu, pedagogiem, citiem vecākiem, saviem bērniem un citām atbalsta personām. Nepalikt ar savām jūtām vienam. Šis noteikti nav laiks, kad mammai vienai pašai ir jāvar viss.

    • Ja vecākiem vēl pēc nedēļas mācībām liekas, ka jāsēž ir pus diena ar sākumskolas bērniem pie mācību grāmatām – ir jāvēršas pēc palīdzības. Skolas atbalsta personāls darbojas arī šajā laikā – speciālie pedagogi, psihologi, logopēdi. Īpaši vērts to ir izmantot, ja bērns jau iepriekš ir apmeklējis šos speciālistus.

    • Nav vajadzīgs “visu ziloni apēst uzreiz” un ar visiem uzdevumiem tikt galā uzreiz. Tas, ja bērns spēs tikt galā ar vienu nelielu uzdevumu, bet patstāvīgi, viņu iedrošinās un cels viņa pašapziņu.

    • Nedēļas nogalēs – vecāki atkal ieņem tradicionālās lomas. Ļoti svarīgi šajā laikā ir mācības nolikt malā un veltīt laiku atpūtai, fiziskām aktivitātēm un sarunām.

Skolas psiholoģe Daina Žurilo

Lasīt pilnu rakstu portālā https://www.mammamuntetiem.lv/:
Izmisums un dusmas: vecākiem jāstrādā un paralēli jāmāca bērni! Pieredze un psihologa ieteikumi

×