Zinātnieku nakts 2023

Izglītojamo atsauksmes par piedzīvoto un redzēto Zinātnieku naktī:

2.b klases skolnieks Teodors:
"Pagājušajā gadā es kopā ar mammu biju RTU. Šogad izvēlējos LU Akadēmisko centru, Dabas māju. Pati māja ar koridoros esošajām dabas fotogrāfijām un izstādēm bija interesanta.
Noklausījos ģeogrāfu lekciju par ūdens ceļiem pazemē. Ar mikroskopu pie ģeogrāfiem pētīju Latvijas dabas piemērus (paleoģeogrāfija un arheoloģija), tas man ļoti patika, redzēju, kā akmeņi vai smiltis atšķiras, redzot ar cilvēka aci un pēcāk - mikroskopā. Izmēģināju rakstīt ar baktēriju "tinti" - melnā plūškoka baktēriju zīmējums. Nebija slinkums un garlaicīgi gaidīt rindā, lai varētu veikt eksperimentus pie ķīmijas studentiem. Es uzdevu arī izzinošos jautājumus - "kāpēc?", "no kā sastāv šķidrums?", "kāpēc vajag tik un tik šķidruma?". Piedalījos uzdevumā - atdalīt krāsvielas flomāsteros (hromatogrāfijas pamati).
Tagad es zinu, ka ir arī dabiskā radiācija."


2.c klases skolniece Sofija:
"Paldies par iespēju apmeklēt Zinātnieku nakti!
Man ļoti patika, visvairāk patika Bior zinātnieki."


4.b klases skolnieks Ernests:
"Zinātnieku nakts ietvaros viesojos Bior. Bija ļoti interesanti un noderīgi ne tikai man, bet arī vecākiem."

4.c klases skolnieki Markuss un Ričards:
"Mums ļoti patika. Patika, kur ar lāzera palīdzību vajadzēja novirzīt staru mērķī. Patika, ka varēja ar magnētiem darboties, un sasprindzinot redzi sameklēt zīmējumu."

1.b klases skolnieks Intars:
"Kopā ar mammu apmeklēju Zinātnieku naktī Agroresursu un ekonomikas institūtā, kur iepazinu daudzveidīgos laukaugus. Pabiju garšas laboratorijā, degustējot maizīti, kartupeļu čipsus, brokastu pārslas. Neredzamo lietu laboratorijā caur lupu pētīju, kā sakrustot ziedus, veidojot jaunu ziedu šķirni. Sajūtu laboratorijā mēģināju neskatoties sajust ar rokām dažādus laukaugus - griķus, kviešus, zirņus, miežus, rudzus."

1.c klases skolnieks Gustavs:
"Bija prieks redzēt un satikt tik daudzus 64.vidusskolas sākumskolas un lielās skolas bērnus!"

1.e klases skolnieks Lenards:
"Bija liels prieks tur būt. Aizrautīgi piedalījos, līdzdarbojos un izturēju līdz pašām beigām!"

3.c klases skolniece Agate:
"Es apmeklēju Zinātnieku nakti, piedaloties un aplūkojot LU Akadēmiskā centra Dabas un Zinātņu mājas piedāvājumu, izmēģināju piedāvātās aktivitātes dažādās dabaszinātņu jomās."

2.a klases skolniece Eva:
"Zinātnieku naktī kopā ar mammu apmeklējām LU Akadēmiskā centra Dabas māju. Kopējais iespaids ļoti pozitīvs un patīkams. Vislabāk man patika 1. stāva Medicīnas telpa, kur varēja piedalīties pirmās palīdzības (elpināšana) sniegšanā un 6. stāva Ķīmijas telpa/laboratorija - eksperimenta vērošana, kā atspoguļojas krāsas gaismas ietekmē (arī luminiscējošā gaismā)."

1.d klases skolnieks Marks Artemijs:
"Mēs ar manu mammu bijām Zinātnieku naktī LU ķīmijas fakultāte. Es uzzināja daudz ko jaunu par dabu (lasīju Latvijas sarkanās grāmatas ), par ķīmijas elementiem un reakcijām, mikroskopiem, nedaudz par medicīnu (pirmā palīdzība cilvēkiem dažādos vecumos)."


1.a klases skolniece Nikola:
"Mūsu ģimene arī apmeklēja Zinātnieku nakti. Patika gan lieliem, gan maziem! Bērni vairāk izbaudīja lauvmutīšu izpēti un kartupeļu formiņu spiešanas aktivitātes, protams, arī vēderprieki patika ļoti, varēja izgaršot dažnedažādāko garšu čipsus, kas gatavoti no zirņiem un lēcām.  Pieaugušajiem ļoti interesanti bija pārbaudīt savas zināšanas par augu valsti un augu valsts kaitēkļiem savienojot attēlus ar īstajiem nosaukumiem! Sajūtu pasaulē ieveda noslēpumainās kastītes pildītas ar dažādiem graudiem, griķiem un zirņiem, kurus jāmēģina atšķirt iegremdējot rokas tajos. Paldies visiem iesaistītajiem un organizatoriem!"

2.a klases skolniece Paula:
"Man ļoti patika šis pasākums un iespēja aplūkot, piemēram, zinātnieku izstrādātas kartupeļu šķirnes vai piedalīties risinot uzdevumus par graudiem, pupām utt. Insitūtā Bior bija padomāts par to, lai gan mazie, gan lielie apmeklētāji “pieskartos” zinātnei - varēja izmantot īstus instrumentus, klausīties informācijā par Latvijas zivīm, kā arī vērot īstu maģiju, kā teica zinātnieki - tā ir tikai zinātne. Paldies par šādu iespēju!"

1.c klases skolnieka Gustava māmiņas pateicība:
"Cien. 64. vidusskolas pedagogi, skolēni un vecāki!
Paldies visiem 64. vidusskolas skolēniem, kuri aktīvi apmeklēja Zinātnieku nakti 2023.
Septembra pēdējā piektdienā institūtu “BIOR” apmeklēja vairāk nekā 600 apmeklētāji un daļa no tiem bija tieši mūsu skolas – 64.visdusskolas – skolēni un viņu ģimenes. Pateicamies par izrādīto interesi un vēlmi līdzdarboties zinātnē, izzināt un piedzīvot to!
Institūts “BIOR” lepojas ar tik zinošām ģimenēm, bērnu vēlmi izzināt nezināmo un aktīvu dalību pētījumos! Lenards no 1.e klases ar mammu bija vieni no pēdējiem, kuri aktīvi līdzdarbojās, izzināja un iejutās īsta pētnieka lomā. Ko tad viņi piedzīvoja un apskatīja?
Patoloģijas grupas bija sagatavojusi ekspozīciju “Daba arī mēdz kļūdīties". Lenards iejustās mikroorganismu detektīva lomā un meklēja atbildes par baktērijām un vīrusiem. Arī viņa māmiņai nācās pamatīgi padomāt, atbildot uz pārtikas drošības ekspertu jautājumiem.
Protams, arī izzinošā ķīmijas stacija ar dārzu un eksperimentiem neatstāja vienaldzīgu nevienu!
Fotogrāfijas no pasākuma jūs atradīsiet https://ej.uz/BIOR_ZinatniekuNakts
Uz tikšanos nākamgad!"
Institūta “BIOR” vārdā Ilze Dimante

Piektdien, 29.septembrī, valsts zinātniskā institūta “BIOR” pētnieki aicināja  lielus un mazus izzināt zinātni, aktīvi līdzdarboties pētījumos un eksperimentos un izjust atklāšanas prieku.

Institūtā “BIOR” gaidīti bija skolēni, skolotāji, ģimenes ar bērniem, studenti, lai kopā piedzīvotu izglītojošus, aizraujošus un praktiskus eksperimentus.

Pētnieku izzinošajās stacijās visi varēja līdzdarboties pētījumos un eksperimentos, kā arī izbaudīja atklāšanas prieku. Zinātnieki stāstīja neparastus stāstus, kurus piedzīvojuši, kartējot upes un atbrīvojot upes no šķēršļiem, lai migrējošās zivis varētu nārstot savās vēsturiskajās vietās. Tāpat bija sagatavoti atraktīvi uzdevumi par pārtikas drošību!

Atsaucība bija patiešām liela. Daudzi interesenti velējās ielūkoties zinātnes dzīlēs. Pasākuma noslēgumā, bija iespēja uztaisīt piemiņas foto!

6.d klases skolnieks Aleksandrs:
"Man viss patika. Visvairāk patika Bior zinātnieki un to stāstījums. Vienīgais mīnuss ir tas, ka bija ļoti daudz cilvēku."

Sagatavoja - PKK Inga Martuzāne, Gunta Stūrmane

×