Zinātnieku nakts 2022


Lāsma Rubene, 1.b

"Zinātnieku nakts" ietvaros, apmeklējām laboratoriju BIOR. Lāsma iepazinās ar daudzveidīgo parazītu pasauli, kurus bija iespējams apskatīt caur mikroskopa "aci", kā arī klausīties interesano stāstījumu par parazītu dzīvi, kur tie dzīvo un kas notiek, ja nemazgā rokas. 

Radošajā darbnīcā, apmeklētājiem bija iespējams, origami tehnikā salocīt lenteņa posmu un piestiprināt to izgaismotā mākslas instalācijā.

Skolniecei viena no mīļākajām bija stacija, kurā bija iespējams, izmantojot vienu no maņām - oža - iepzīties ar dažādiem aromātiem, kas bija gan ļoti, ļoti patīkami, gan arī tādi, kas bija nepatīkami un kairināja deguntiņu!

Interesanta bija arī stacija "Satausti mikroorganismu" - kur izmantojot tausti, bija jāatpazīst dažādu mikroorganismi!

Saistoša un izzinoša telpa bija par daudzveidīgo ūdens pasauli, kas saistās ar upju un jūras iemītniekiem!

Paldies BIOR komandai par interesanto un pārdomāto programmu!


Armands Cemens, 3.c

Apmeklējām BIOR institūtu. Armandam visvairāk patika:
- viktorīnas spēle par pelējuma baktērijām, kuru spēlē atbildot caur telefonu
- spēle, kur pēc taustes vajadzēja atminēt attēlā redzamo baktēriju, par pareizām atbildēm saņemot balvā Bior pildspalvu. Taustīšanas brīdī sajūtas bija ļoti dažādas!

Interesanta bija atmiņu spēle ar lenteņu veidiem vai spēle, kur vajadzēja meklēt zivju pārus vai atbilstošo zivju zvīņu, kā arī mikroskopā apskatīt baktērijas.

Noteikti apmeklēs Zinātnieku nakti arī nākošgad!


Tomass Dubra, 4.c

Mūsu ģimene apmeklējām BIOR institūtu. Ceļojums Biorā bija gan bērniem, gan pieaugušajiem interesants un noderīgs. Tomass uzzināja daudz jaunu informāciju, kas tiek izmantota ikdienā.

Kā, piemēram, parazītu atpazīšana un apskate mikroskopā, cēloņus, kā tie var nonākt cilvēka organismā, un cik bīstami tie ir cilvēka veselībai.

Vīrusu izpēte un konstatēšana cilvēku un dzīvnieku organismos.

Parazītu esamība kokā dažkārt ir pat veselu pusgadu ilgs pētniecības process, lai materiāls varētu nonākt tirgū un koks būtu ilgmūžīgs, un no tā var būvēt māju.

Pareiza, produktu izvietošana ledusskapī, produktu apstrāde. Mīti un patiesības par iepuvušu, iepelējušu augļa lietojamību pārtikā. Par gaļas, zivju produktu pareizu lietošanu un apstrādi.

Viktorīnas, smaržu atpazīšana, viss par un ap ūdens pasauli, zivīm un to dzīvi un noderīgumu dabā.

Paldies visai BIOR komandai.

Tomasa ģimene


Olivers Gilučs, 1.a

Olivers bija BIOR laboratorijā un pētīja zivis un citas ūdens radībiņas barības ķēdē. Minēja mīklas un atbildēja uz atjautības jautājumiem. 

Smaržoja un minēja smaržas. Bija zarnu traktā un pētīja parazītus. Taustīja vīrusus un Ventā tos atminēt pēc taustes. Kārtoja ledusskapi un mācījās par pārtikas baktērijām. 

Pēc tam Olivers bija RTU laborotorijas ēkā un Arhitektūras fakultātē, t.sk. Dizaina fabrikā. 

Vislabāk patika Kuka robots un pašam taisīt robota lellīti no koka klucīšiem. Māsai patika veidņu gatavošanas process un betona printēšana. Skatījāmies, taustījām un uzzinājām par karbona īpašībām, testējām termo kameras iespējas, aplūkojām auto būves studentu veikumu, lāzerdedzināšanu kokā, vēja tuneļa testa laborotoriju, elektrības ražošanas pētījumiem. Kā arī izpētījām pašu ēku.


Katrīna Klīma, 4.c

Apmeklējām BIOR, ļoti patika, daudz interesantas un izzinošas informācijas.
Bildē mēs mēģinājām atpazīt smaržu, piemeram, tādu kā sasmakums, etiķis, dilles, zemenes u.c


Eduards Šmits, 4.b

Apmeklējām BIOR. Lieliski noorganizēts, plaša amplitūda - zivs pētniecība, vīrusi un parazīti. Spēles tēmās un mīti par pārtiku.


Sofija Celitāne, 1.c

Paldies par iespēju apmeklēt šo foršo un izzinošo pasākumu.
Meitai ļoti, ļoti patika! Piedalījāmies gandrīz visās piedāvātajās aktivitātēs.

Visvairāk patika zinātnieku piedāvātā Riču raču spēles interpretācija, kur Sofija uzvarēja un nopelnīja mazu balviņu.

Vēl mums ļoti interesants likās zobu tehniķa prezentācija un prāta mežģu piedāvājums.


Leida Lejiete, 3.d

Es biju Sporta akadēmijā. Tur bija daudz uzdevumu bērniem. Varēja izmēģināt trenežierus un modernas hanteles. Man patika visi uzdevumi.

Iešana ar aizvērtām acīm, klasītes, mešana mērķī, atkritumu škirošana, atmiņas spēle, staba lekšana.

Darbinieki bija jautri un forši. Nākamo gadu es labprāt aizietu!
Man patika, jo tas bija pa naktī.


Emīls Ķuzis, 4.c

Mūsu ģimene apmeklēja RTU Ķīpsalā - katrā fakultātē bija interesanti eksperimenti, iespēja izmēģināt un iepazīt iekārtas, piedalīties darbnīcās. Vislabāk bērniem patika Ķīmijas fakultātes aktivitātes, jo tur fakultātes pagalmā notika dažādi paraugdemonstrējumi ar škirdo slāpekli, šaujampulveri u.c. 

Eduards izmēģināja savu acumēru un bez palīgierīcēm nozāģēja 3 cm lielu kubiņu, savukārt Emīlu ļoti aizrāva 3D brilles, kur varēja pildīt dažādus uzdevumus RTU virtuālajā realitātē.


Artūrs Zālītis, 2.c

"Zinātnieku naktī" apmeklējām Latvijas Organiskās sintēzes institūtu. Artūrs piedalījās radošās darbnīcās, jauno ķīmiķu laboratorijā, kur izveidoja vannas bumbas, apmeklēja ķīmijas reakciju šovu, piedalijās molekulu 3D laboratorijā, kur pats izveidoja molekulas, aplūkoja zirnekļa tīklu no iekšpuses uzzināja par zirnekļa tīkla īpašībam un kā to var iegūt mākslīgā ceļā. Noklausījās lekciju par antibiotikām un cīņu ar baktērijām.

Ļoti interesants, radošs un iespaidīgs pasākums. Silti iesakām katrai ģimenei ar bērniem, kuri šogad neapmeklēja, nākamgad doties uz šo jauko pasākumu.

Artūrs, braucot uz institūtu, bija diezgan skeptiski noskaņots, bet no pasākuma mēs izgājām pēc plkst.22.00, vieni no pēdējiem apmeklētājiem ar vārdiem:"Cik bija forši, obligāti brauksim nākamgad"!


Kārlis Dimants, 4.b

Paldies skolai par izsūtīto informāciju.

Pasākums bija plaši apmeklēts. Vairāk nekā 300 dalībnieki apmeklēja Zinātnieku nakti BIOR.


Pēteris Krutovs, 4.b

Mūsu ģimene Zinātnieku naktī apmeklēja RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķimijas fakultāti.

Bija ļoti interesanti: katrā no fakultātes 5 stāviem bija izveidotas vairākas "stacijas", kurās piedaloties varēja dabūt zīmodziņu uz apgaitas lapas. Izpildāmie uzdevumi bija ļoti interesanti un aizraujoši par visdažādākajām tēmām: lāzeri, biomateriāli, kristālu audzēšana, digitālais mikroskops, bateriju uzbūve, luminiscējošie materiālu utt. Par izpildītu uzdevumu vairākās no stacijām bērni ieguva suvenīrus: paštaisīto vannas bumbu, nozīmīti, konfektes utml.

Par aizpildītu apgaidas lapu bērni saņēma balvu: blociņu un zīmuli.

Pasākums bija ļoti labi organizēts, interesants, daudzpusīgs un izzinošs: gan bērniem, gan vecākiem.

Noteikti iesakam apmeklēt šo fakultāti nākamā gada Zinātnieku naktī!


Teodors Sirica, 1.b

Paldies par Jūsu darbu un informēšanu par karjeras pasākumiem un ārpusstundu aktivitātēm. 

Teodors apmeklēja Zinātnieku nakti Rīgas Tehniskajā universitātē. Sarunājāmies ar pētniekiem un vecām eksperimentus. Bijām elektroinženierijas un vides inženierzinātņu telpās. Teodors var pastāstīt par vadu dedzināšanu, eksperimentiem uz jumta, robotiem u.tml. 

Informācija par kopējo pasākumu atrodama šeit: RTU Zinātnieku nakts

 

×