Ventspils zinātnes centrs VIZIUM

22. septembrī 11.VISP, 11.DA un 11.DIT klases devās izzinošā ekskursijā atmodināt savu zinātkāri, iegrimstot tehnoloģiju un zinātnes piedzīvojumā.

VIZIUM centra mērķis ir parādīt, ka zinātne var būt aizraujoša un interesanta, bet izklaide var būt izzinoša. 

Zinātnes centra eksponāti izklaidējošā veidā izglīto par STEM jomu, tādējādi vairojot labāku izpratni par skolā apgūstamiem mācību priekšmetiem un veicinot jauniešu interesi saistīt nākotnes profesijas izvēli ar zinātni, tehnoloģijām, inženieriju un matemātiku.

Tehnoloģiju un zinātnes piedzīvojums
Skolēnus zinātnes centrā sagaidīja plaša interaktīva ekspozīcija ar vairāk nekā 80 izglītojošiem eksponātiem, kas interaktīvā un izklaidējošā veidā māca par dabaszinātnēm un tehnoloģijām. Šeit bija iespēja piedzīvot un izjust visdažādākās emocijas, padarot klases ekskursiju par piedzīvojumu, kas paliks atmiņā ilgu laiku! 

Zinātnes centra eksponāti ļāva iejusties futbolista, šāvēja un snovbordista lomā, izjust zemestrīces spēku, izkļūt no virtuāla labirinta, ieskatīties nākotnē un sevi pārbaudīt ar melu detektora palīdzību.

Piedalījāmies arī zinātnes šovā. Šoruden zinātnes šova tēma bija “Algoritms.” Mēs ar aktīvu iesaistīšanos bijām tie, kas noteica šova gaitu un eksperimentu secību, pildot “programmas” jeb šova vadītāja nosacījumus. Katrs eksperiments atspoguļoja dažādas ķīmijas reakcijas. Šova vadītāja pastāstīja nedaudz par vēsturi, kā arī ar eksperimenta palīdzību nodemonstrēja, kā darbojas automašīnas iekšdedzes dzinēja cilindrs. 

Ekskursija bija izdevusies, piesātināta ar jaunām zināšanām un daudzveidīgām emocijām.

11.VISP izglītojamo atsauksmes:
Interesanta ekskursija. No VIZIUM centra sapratu, ka Latvijā ir iespējams uzcelt konkurētspējīgu centru kā izglītojošu un jautru atrakciju. Ēkas arhitektūra bija unikāla.

Vislabāk manai klasei, šķietami, patika melu detektors, jo tā izmantošana mūs nedaudz sabiedēja.

Mācību ekskursija bija izglītojoša, bija interesanti izmantot simulatorus, ļoti daudz iespēju uzzināt par tehnoloģijām, kā tās darbojas.

Zinātnes centrā es iepazinos ar jaunākajām tehnoloģijām, kā arī iepazinos ar dažādiem fizikas un ķīmijas likumiem. 

Patika, ka varējām ar klases biedriem sacensties zināšanās. 

Es uzzināju vairāk par zemestrīcēm, cik stipras tās ir. Man ļoti patika zinātnes šovs, jo tajā bija interesanti eksperimenti.

Zinātnes centrā bija ļoti daudz interesantu aktivitāšu, piemēram, virtuālā realitāte, ko nebiju nekad mēģinājusi, bija ļoti pārsteidzoši, kā arī  šovs bija ļoti informatīvs un aizraujošs. 

Man patika, cik dažādas un radošas bija aktivitātes un tehnoloģijas šajā centrā. Ļoti interesants bija šovs ar skeletu kā ķīmiķi, jo bija iespēja atkārtot savas ķīmijas zināšanas, kuras ne vienmēr ir aktuālas stundās.

Atmiņā palikušas tikai pozitīvas emocijas.

Informāciju apkopoja PKK – Gunta Stūrmane

×