STEaMup interaktīvā laboratorija

2019. gada 22. novembrī 7. - 12. klašu izglītojamie skolā varēja iepazīties ar Latvijas Dzelzceļa un nodibinājuma “Iespējamā misija” projekta “Latvijas Dzinējspēks“ STEaMup interaktīvo laboratoriju. 

Mērķis bija popularizēt eksakto zinātņu nozares un parādīt, ka eksaktos priekšmetus var apgūt arī interesanti un, ka tie ir mums visapkārt.  

Četri Latvijas Universitātes fizikas institūta darbinieki demonstrēja dažādus aizraujošus eksperimentus. Interese bija patiesi liela, jo eksperimenti bija ļoti interesanti, un tie ļāva labāk saprast fizikas likumus.

Dabas zinātņu un tehnoloģiju tēmas (angliski tiek sauktas par STEM – Science, Technology, Engineering and Mathematics) mācību priekšmeti skaidro vidi, kurā atrodamies. Fizika, ķīmija, matemātika un bioloģija apraksta apkārtējās dabas likumus un procesus, savukārt informātika un datorika sniedz mums priekšstatu, kā strādā tehnoloģijas, ar kurām mēs strādājam un radām lietas. Zināšanas par šīs jomas priekšmetiem būtiski atvieglo mūsu ikdienu, un patiesībā ikviens tās pielieto ikdienā, pat ja pirmajā mirklī to neapzinās.

STEaMup

Sagatavoja – Gunta Stūrmane

×