Seminārs “Jaunietis darba tirgū”


17. un 18.februārī 11.klašu un 12.klašu izglītojamiem attālināti Zoom platformā notika seminārs “Jaunietis darba tirgū.” Semināru vadīja biedrība "Jauniešu konsultācijas" sadarbībā ar Prakse.lv

Semināra mērķi bija izglītot vidussskolēnus par nākotnes darba tirgus perspektīvām, kā arī palīdzēt izvēlēties sev piemērotu profesiju un augstākās izglītības iestādi, kur izvelēto profesiju apgūt. Pastāstīt par jaunākajiem projektiem, kas palīdz orientēties profesiju daudzveidībā. Iepazīstināt jauniešus ar darbā pieņemšanas procesu.

Izglītojamie piedalījās Mentimeter interaktīvajā aptaujā, kur vajadzēja  atbildēt uz dažādiem jautājumiem, kas tika izmantoti sarunas gaitā.
Izglītojamie tika iepazīstināti ar prakse lv. piedāvātajām iespējām, uzņēmumu atvērto durvju nedēļu, augstskolu TOP. 

Tika doti praktiski padomi kā sastādīt un noformēt CV, kā rakstīt motivācijas vēstuli un kā sagatavoties darba intervijai. Tika praktiski arī izspēlēta darba intervija.

Seminārs bija ļoti motivējošs, interaktīvs, saturēja daudz informācijas, kas būs ļoti noderīga nākotnē.

Izglītojamo atsauksmes:
Seminārs “Jaunietis darba tirgū” šķita diezgan noderīgs un interesants. Salīdzinot ar citiem semināriem, šis likās citādāks, jo tika pastāstīts par dzīvē tiešām noderīgām lietām un dalībnieki varēji brīvi iesaistīties nodarbībā.
Man noteikti noderēs nodarbībā sniegtie padomi par CV veidošanu, darba intervijām un darba tirgu, norādītās interneta adreses par prakses iespējām un informācija par atvērto durvju dienām augstskolās. (12.a kl.)

PKK - Gunta Stūrmane

×