RTU vēstnešu vizīte skolā

24. martā skolā viesojās RTU sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītājs Aigars Asmis, kurš izglītojamajiem pastāstīja par RTU studiju programmām, uzņemšanas noteikumiem RTU, apmaiņas programmām un studentu iespējām sabiedriskajā dzīvē.

Deviņas RTU fakultātes piedāvā daudzpusīgu tehnisko un inženierzinātņu izglītību. Fakultātēs valda senas un klasiskas augstākās akadēmiskās un profesionālās izglītības tradīcijas, tiek sagatavoti augsti kvalificēti un mūsdienu darba tirgū pieprasīti speciālisti.

Lai arī nereti inženierzinātnes tiek šķirtas no humanitārajām un sociālajām zinātnēm, tomēr patlaban būtībā jebkuru procesu pamatā ir tehnoloģijas neatkarīgi no darbošanās jomas. Mūsdienās zināšanas matemātikā, ķīmijā, fizikā un bioloģijā ir līdzīgas zināšanām angļu valodā - tā ir jaunā zināšanu pamatbāze, kas jauniešiem atver durvis pie daudziem darba devējiem.

Priecē tas, ka jaunieši jau savlaicīgi sāk domāt par studiju iespējām. Nodarbībā piedalījās 22 izglītojamie no 10.-12. klasei (7 no 12. klasēm, 13 no 11. klasēm un 2 no 10. klasēm).

Izglītojamajiem bija iespēja uzdot jautājumus.
Uzzinājām, ka iestājoties augstskolā tiks ņemts vērā, vai eksāmeni nokārtoti optimālajā vai augstākajā līmenī. Tiks piemērots koeficients.

PKK - Gunta Stūrmane

24.03.2023.

×