Profesiju nakts - pielaiko profesiju

Karjeras nedēļas ietvaros (08.10.18.-12.10.18.) 2018. gada 12. oktobrī Rīgas 64. vidusskolā notika 7. - 8. klašu pasākums “Profesiju nakts - pielaiko profesiju.” Skolēniem bija iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, kuru darbs ir saistīts arī ar darbu nakts stundās. Skolēniem bija iespēja uzzināt par uzaicināto profesiju pārstāvju ikdienas darbu, profesiju plusiem un mīnusiem, kur konkrētās profesijas var apgūt, kā arī, kādām prasmēm un iemaņām ir jābūt, lai varētu veikt konkrēto darbu.
Skolā viesojās:
•Liepājas POP/ ROC skolas dibinātājs, mūziķis - Gints Purgailis
•Vecmāte no Rīgas Dzemdību nama - Zane Zaķe
•Pilots no aviokompānijas “Air Baltic” - Jānis Grundšteins

•Profesionāls karavīrs no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem - Kaspars Kalnozols

Katras klases skolēni tikās ar visiem profesiju pārstāvjiem un varēja uzdot sev interesējošus jautājumus. Mūziķis deva iespēja arī pamuzicēt visiem gribētājiem. Tā bija lieliska pēcpusdiena, kurā izglītojamie izrādīja patiesu interesi par viesu profesijām, un pasākums ieilga no plānotajām 2 stundām līdz pat  3,5 stundām.

Skolēnu atsauksmes:
“Ļoti patika kā pilots stāstīja par savu profesiju, jo iespējams esmu atradusi savu nākotnes profesiju, kas arī ir saistīta ar aviāciju.” (8.kl.)

“Man patika, ka profesiju pārstāvji atbildēja uz mūsu uzdotajiem jautājumiem un stāstīja, kas viņiem darbā ir jādara.” (8.kl.)

“Vislabāk man patika mūziķa stāstījums par profesiju, jo mūziķa profesija ir brīva, forša un interesanta. Mūziķim ļoti labi sanāca nospēlēt melodiju uz ģitāras.” (7.kl.)

“Man patika karavīra un mūziķa profesijas. Ļoti patika tas, kā viņi pastāstīja par savām profesijām un cik lepni viņi par tām izteicās.” (7.kl.)

“Man patika mūziķa priekšnesums, jo viņš mums rādīja un spēlēja savu sacerēto mūziku.” (7.kl.)

“Man patika vecmātes stāstījums, jo neko daudz par šo profesiju iepriekš nezināju, bet tagad zinu daudz vairāk.” (7.kl.)

“Profesionālā karavīra stāstījumu interesantāku un aizraujošāku darīja tas, ka viņš paralēli savam stāstījumam uz ekrāna rādīja bildes.” (8.kl.)

“Vecmāte bija super, viņa skaidri visu izstāstīja. Man bija interesanti klausīties, jo savu nākotni vēlos saistīt ar medicīnu. Gribu būt kardiologs.” (7.kl.)

“Visu profesiju pārstāvji bija lieliski sava amata pratēji, tomēr mani visvairāk uzrunāja karavīrs, jo zinu, ka savu nākotni saistīšu ar militāro jomu.” (8.kl.)

“Man patika viss - gan tas kā katrs profesijas pārstāvis pastāstīja par savu ikdienu un darbu, gan tas, ka bija iespēja uzdot jautājumus un sagaidīt izsmeļošas atbildes.” (7.kl.)

Paldies, lieliskajiem viesiem,  savu profesiju entuziastiem, cilvēkiem, kuri iedvesmo. Paldies, par veiksmes stāstiem un motivējošām sarunām.  Paldies visiem, kas palīdzēja pasākumam tapt.  
Prieks, ka varbūt kāds ir pielaikojis sev profesiju.


Sagatavoja: PKK - I.Stūrmane-Siļutina un PKK - G.Stūrmane


×