Karjeras plānošana ir aktuāla ikvienam skolēnam. Īpaši šodien, kad jaunieši var darbā īstenot savas visspilgtākās idejas un izmantot visaptverošas zināšanas. Lai tuvāk iepazītos ar nākotnes darba perspektīvām, noklausītos Latvijas biznesmeņu, mākslinieku, farmaceitu, uzņēmēju, muzikantu u.c. veiksmes stāstus kopā ar 9-to klašu skolēniem š.g. 27. novembrī tika apmeklēts pasākums “Iespēju medības”.

            Pasākumā jauniešiem bija iespējas tikties klātienē un sarunāties ar veiksmīgiem sava aroda profesionāļiem, kā Kinoblogeri.lv (filmu kritiķi un izplatītāji stāstīja par to, kā pārvērta kino mīlestību un recenziju rakstīšanu pilnvērtīgā darbā), Ediju Zalaku (Dailes teātra aktieris stāstīja par savu profesiju, par grūtībām, ko no malas nevar pamanīt, cik liels darbs jāiegulda un kam jāpievērš uzmanība jau skolas laikā), Denisu Paškeviču (slavens mūziķis, saksafonists – mazliet izstāstīja par savu virzību mūzikas virzienā un bija ekskluzīva iespēja noklausīties saksafona spēli dzīvajā izpildījumā), Markusu Rīvu (dziedātājs, šovmenis – atraktīvā veidā izstāstīja par pasākumu vadīšanu), Gunti Skursteņmeistaru (Latvijas skursteņslauķis – stāstīja par savas profesijas ikdienu un nozīmīgumu). Katrs dalībnieks sava stāsta beigās rīkoja mini konkursu, par ko jaunieši varēja iegūt savā īpašumā stāstnieku sagādātās balvas.

            Visa pasākuma laikā bija iespējams iepazīties ar darba devēju un uzņēmumu prezentācijām un stendiem. Dalību pasākumā bija pieteikuši: Materia Bikes (riteņu ražošana), Rīgas Namu Pārvaldnieks (māju pārvaldnieks), Benu Aptieka (farmācija), Uzdevumi.lv (mācību programmatūras izstrādātāji), Wood Religion (vīriešu frizētavu tīkls), TechHub (lielākais Latvijas startup inkubators), Rīgas Satiksme, Valsts policija, Baltic Travel Group u.c. – varēja aprunāties un piedalīties laimes rata griešanā u.c. šo uzņēmumu un darba devēju sagatavotajās aktivitātēs.

            Lielu interesi skolēnos izraisīja NVA stends, kurā atraktīvā veidā varēja izpildīt ”nākotnes testu”, un uzzināt, kas sagaida un uz ko jātiecas.

            Pasākuma laikā uzstājās populāra jauniešu mūzikas grupa CARNIVAL YOTH.

            Cerams, ka pasākums jauniešiem patika.

Sagatavoja: skolas karjeras konsultants


×