Karjeras nedēļa 1.e

Karjeras nedēļa 1. e klasē iesākās iepazīstot mammu un tētu profesijas. Bērni jau brīvdienās kopā ar vecākiem iepazina viņu darbu, veidoja krāsainas kolāžas un dalījās iespaidos ar bērniem par savu ikdienas nodarbošanos un galvenajiem darba pienākumiem.
Klases stundas laikā, bērni pirmo reizi mācījās uzstāties publikas priekšā, veidot stāstījumu un prezentēt savu mājasdarbu, iepazīstinot arī pārējos bērnus ar savu vecāku profesijām. Tā bija lieliska iespēja iepazīt plašo profesiju pasauli, uzzināt to dažādos nosaukumus, galvenos darba pienākumus un saprast, cik daudzveidīga ir mūsu klases vecāku komanda, kuras sastāvā ir būvnieki, ārsti, informāciju tehnoloģiju speciālisti, projektu vadītāji, vairāki advokāti, grāmatveži, skaistumkopšanas speciālisti, viesnīcas īpašniece Gruzijā.
Bērniem bija interesanti vērot citu bērnu veikumu kā arī ar prieku atskatīties uz savu paveikto.

Nedēļas vidū klase ciemojās pie Elīzas un Eduarda V. vecākiem - starptaustiskajā jauno informācijas tehnoloģiju uzņēmumā VISMA ENTERPRIS. Tur bija lieliska iespēja iepazīt moderno informāciju un tehnoloģiju pasauli, redzēt kā darbojas un ikdienā tiek izmantotas dažādas ierīces, kā tās strādā un kādas iespējas tās sniedz darba vidē.
Ekskursijas laikā uzņēmumā sastapām un vērojām dažādu profesiju pārstāvju darb (grāmatveži, projektu vadītāji, analītiķi, programmētāji, pārdošanas speciālisti u.c.), ielūkojāmies modernajā un tehnoloģijām bagātajā darba vidē, telpās kādās strādā un atpūšas darbinieki, kā tiek pavadīts arī brīvais laiks un kā vienā vietā strādā dažādu tautību un valodu pārstāvji. Tas lika saprast, cik svarīgi ir zināt dažādas valodas, lai varētu savā starpā sarunāties un sazināties ar citiem.
Noslēgumā mūs gaidīja pārsteigums - lielisks izbrauciens uz 14.stāvu, kur varējām izbaudīt rudenīgu skatu uz pilsētu no „augšas”. Tur mūs gaidīja arī garšīgs pārsteigums! Paldies vecākiem par uzņēmību un līdzdarbošanos!

Nedēļu noslēdzām ar kopīgu nākotnes vīziju radīšanu. Bērni tika aicināti dalīties savos iespaidos un pasapņot par savām „nākotnes” profesijām. Darbojāmies radoši un veidojām savas profesiju glezniņas.

Sagatavoja: Ilze Ruduka


×