Kampaņa "Start IT"

IT profesionāļu vizīte skolā.

23. martā mūsu skolas 11.DIT, 12.DIT un 9. klašu izglītojamajiem bija iespēja iesaistīties IT Izglītības fonda sadarbībā ar Accenture rīkotajā kampaņā “Start IT”.

Kampaņas mērķis :
- aktualizēt STEAM mācību priekšmetus, parādot to, ka Latvijā tehnoloģiju joma paplašinās un karjeras izvēles spektrs nozarē ir starpdisciplinārs un dinamiski attīstās.
- iedrošināt jauniešus, ka tehnoloģiju jomā nav obligāti nepieciešamas “raķešzinātnieka” prāta spējas, lai konkurētu ar tehnoloģijām saistītajā darba tirgū.

Izglītojamajiem bija iespēja tikties ar Accenture četriem profesionāļiem - Elīnu Salu, Ramonu Faibuševiču, Pāvelu Grjozu un Lauru Ešmiti. Ļoti patīkami bija, ka divas no ekspertēm bija mūsu skolas absolventes – Elīna Sala 2007. gada absolvente un Laura Ešmite 2006. gada absolvente, kuru sākotnējā karjeras izvēle nebija saistīta ar IT jomu.

Nozares eksperti iepazīstināja izglītojamos ar pieredzes stāstiem par savu karjeras izvēli tehnoloģiju jomā. Dalījās pieredzē, kā līdz savai profesijai ir nonākuši un, kas tieši pamudināja viņu izvēli par labu IT.

11.DIT klase izglītojamie izrādīja lielu interesi par iespēju Ēnu dienā apmeklēt uzņēmumu Accenture un ēnot kādu profesionāli.  

Jācer, ka tieši caur profesiju pārstāvju pieredzes stāstiem 9. klašu izglītojamajiem varētu rasties lielāka interese izvēlēties ar STEAM saistītos padziļinātos kursus vidusskolā un 12. klašu izglītojamajiem palielināsies interese par studiju programmām Latvijā, kuras ir saistītas ar tehnoloģijām un eksaktajām zinātnēm.

PKK Gunta Stūrmane

23.03.2023.

×