Izstāde "Skola 2020"

28. februārī izstādi "Skola 2020" apmeklēja 9. un 12. klašu izglītojamie.

11.a klases skolnieces atziņas par redzēto:
Jau otro gadu 11.a klase devās uz izstādi “Skola 2020” Ķīpsalā, lai apskatītu studiju iespējas pēc 12. klases.
Ieejot izstādē, pirmā augstskola, kura ieinteresēja, bija Rīgas Stradiņu Universitāte, kur saņēmām studiju iespēju katalogu, kā arī uzaicinājumu uz atvērto durvju dienu 18. aprīlī. 

Tika apskatīta komunikācijas un medicīnas fakultāte, studenti bija ļoti komunikabli, tomēr nekas jauns netika uzzināts. Tālāk devāmies pie Latvijas universitātes stendu, kur arī saņēmām studiju programmas katalogu ar visām studiju iespējām. No studentes uzzinājām, kādi eksāmeni nepieciešami, lai tiktu konkrētajā fakultātē, kā arī kāda ir studentu ikdiena universitātē un kādi ir pasniedzēji. Uzzinājām, ka bioloģijas fakultātē pārsvarā tiek veikti laboratorijas darbi un pētījumi un studijas ilgst 3 gadus.

Apskatījāmies arī medicīnas un psiholoģijas fakultātes piedāvājumu. Studenti ļoti interesanti stāstīja, ieinteresēja, kā arī labi paskaidroja un atbildēja uz jautājumiem.

Apskatījāmies arī Banku Augstskolu, Alberta koledžu, Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju un citas, tomēr netikām īpaši ieinteresētas.

Kopumā izstāde bija ļoti noderīga un vērtīga. Pēc izstādes ir skaidras studiju iespējas kā arī tas, kas nepieciešams tām. Tika uzzinātas daudz jaunas un noderīgas lietas, kā arī iegūti vairāki ieteikumi. Šādi pasākumi palīdz mums saprast, ko vēlamies un, manuprāt, ir ļoti nozīmīgi un svarīgi.

Autore: Emma Sofija Jaroša

×