Ēnu dienas 2022

9.b klases skolnieces Samantas Strazdiņas Ēnu dienas novērtējums

Sēžot zobārstniecības kabinetā, man ienāca prātā doma, ka es varētu savu turpmāko dzīvi saistīt ar zobārstniecību, jo šī lieta tiešām mani aizrauj. Atvadoties no sava zobārsta, es ieminējos, ka velētos viņu ēnot, un viņš laipni šai idejai piekrita. Biju ļoti priecīga, jo dažās minūtēs biju vienojusies ar savu ēnu. 

Mans zobārsts ir jauns vīrietis, kurš zobus ārstē jau vairāk nekā 6 gadus. Mani tas ļoti izbrīnīja, jo viņš izskatījās ļoti jauns.
Ar lielu nepacietību gaidīju šo Ēnu dienu, jo esmu pārliecināta uz visiem simts procentiem, ka tā ir lieta, ar kuru vēlos saistīt savu dzīvi.

Beidzot Ēnu diena bija klāt! Es, ietērpjoties baltā halātā, ar plašu smaidu sejā iesoļoju sev jau pazīstamajā zobārstniecības kabinetā. Kabinetā mani sagaidīja tik pat smaidīgs ārsts un viņa māsiņa. Tā sākās mana pirmā ēnu diena manā sapņu profesijā.

Dažu stundu laikā es paguvu apgūt ļoti daudz:
• iepazinos ar zobārstniecības kabinetu un tā aprīkojumu,
• vēroju, kā ārsts labo zobus dažāda vecuma klientiem,
• ieguvu teorētiskas zināšanas par zobu labošanu,
• patstāvīgi saplombēju vienu zobu (dabīgs cilvēka izrauts zobs), izmantojot visus pieejamos zobārstniecības rīkus un materiālus,
• redzēju kā tīra zobu protēzes,
• kā arī novēroju medmāsiņas veicamos pienākumus.

Tās dažas man atveltītās stundas pagāja ļoti ātri, jo bija ārkārtīgi interesanti un aizraujoši atrasties tādā profesionālā vidē, ka nemanot sev, paliku ar ārstiem līdz pat viņu darba dienas beigām. Visi ārsti priecājās par manu klātbūtni, bija sirsnīgi un runātīgi. 

Vērojot visus notiekošos procesus, man bija neskaitāmu jautājumu virkne, jo gribējās zināt vēl un vēl.

Šī Ēnu diena man apstiprināja, ka neesmu kļūdījusies ar savu profesijas izvēli, tāpēc es jau šobrīd meklēju skolas, kuras piedāvā mācību programmas 10. klasei ar medicīnisko novirzienu.

Ceru, ka arī citiem skolēniem bija tik pat aizraujoša un interesanta Ēnu diena!

Teksts: Samanta Strazdiņa, 9.b


3.c klases skolnieka Tomasa Dubras Ēnu dienas piedzīvojums

6. aprīlī Tomass Dubra kopā ar 3 citu skolu audzēkņiem pavadīja aizraujošu dienu Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojā.
Foto redzams, ka viņš ir krietni mazāks par pārējiem ēnotājiem, kas ir no citām skolām, taču tas netraucēja gūt ļoti vērtīgu un interesantu pieredzi.  

Dienas plānā bija darbs birojā, izmeklēšanas gaitas simulācija, kurā Tomass bija jūras negadījumu lielisks liecinieks. Dienas otrajā pusē ēnotāji ar biroja pārstāvjiem devās izbraucienā ar krasta apsardzes kuģi, pa ceļam apmeklējot Rīgas brīvotas kuģu satiksmes vadības centru un tālāk ar kuģi devās līdz pašiem jūras vārtiem.

Tomass bija sajūsmā par piedzīvoto un redzēto. Ēnu dienas organizācija bija izcila, izglītojoša un visām vecuma grupām aizraujoša, ņemot vērā, ka tā bija viņu pirmā piedalīšanās reize Ēnu dienās. 

Tomass ļoti labrāt varētu padalīties ar savu pieredzi, pastāstot par šo piedzīvojumu arī saviem klasesbiedriem.

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja oficiālajā mājas lapā tika publicēta atsauce un fotogrāfijas par Ēnu dienas pasākuma norisi: skatīt šeit

Paldies Ēnu devējam par lieliski organizēto dienu un jēgpilnu, vērtīgu informāciju ēnotājiem!

Vēlamies popularizēt un aicināt mūsu skolas skolotājus biežāk iesaistīt skolēnus šādos projektos. 

Teksts: Tomasa mamma


×