Briežu audzēšanas bizness

15.oktobrī 11.b klase devās mācību ekskursijā uz Safari parku Morē. Mēs iepazināmies ar briežu audzēšanas biznesu.

Briežu audzēšana ir moderna un perspektīva nozare visā pasaulē. Latvijā šobrīd darbojas vairāk kā 100 briežu audzēšanas saimniecības. 

“Savvaļas dzīvnieku dārzs pastāv jau 20 gadus, uzsākot saimniekot vien ar 6 dzīvniekiem un 8 hektāriem iežogotas platības. Šis bija pirmais privātais briežu dārzs Latvijā. 

Papildus tūrismam saimniecība šobrīd nodarbojas ar staltbriežu un dambriežu selekciju, vaislas briežu pārdošanu citiem savvaļas dzīvnieku dārziem Latvijā un ārvalstīs. 

Saimniecība ir biedrības „Bioloģisko lauksaimnieku un savvaļas dzīvnieku audzētāju asociācija” biedrs un ir atzīta vaislas briežu audzēšanas saimniecība Latvijā”, tā mūs informēja “Saulstaru” saimniece.  

Tagad Safari parks More ir savvaļas dzīvnieku dārzs, kur 170 ha lielā teritorijā tiek audzēti staltbrieži, dambrieži un baltie staltbrieži, pavisam kopā ap 500 dzīvnieki.

Pateicoties mūsu gida – klases biedra Niklāva aizraujošajam stāstījumam par briežiem, rīts nelikās pelēks. 1,5 km garajā pastaigu takā iepazinām staltbriežu, dambriežu un balto briežu dzīves veidu, varējām tos barot no rokas.

Paldies saimniekiem – Niklāva Oto Jakobija ģimenei - par laipno uzņemšanu.

×