Siguldas Robotu kauss 2023

2023. gada 25. februārī norisinājās starptautiskais “Siguldas Robotu kauss 2023”, kurš vienlaikus ir arī Latvijas Robotikas Čempionāta 3. posms. Tajā kopumā piedalījās ap 300 dalībnieku gan no daudzām Latvija pilsētām, gan arī no Lietuvas. 

Kopumā šajās sacensības tika piedāvātas vairāk kā 20 dažādas disciplīnas vairākās vecuma un sagatavotības grupās. Dalībnieki šajās sacensībās apgūst taktikas, pacietības, sacensību, kā arī koncentrēšanās spriedzes apstākļos iemaņas. Robotu cīņu laikā gūstot gan prieku, gan sarūgtinājumu tiek izkopta bērnu un jauniešu spēja pastāvēt par sevi un cīnīties par savu mērķi.  

Rīgas 64. vidusskolas komanda piedalījās Lego sumo un Lego līnijsekotāja disciplīnās. Viens no audzēkņiem, piedaloties šāda veida sacensībās pirmo reizi, lieliski virzījās uz mērķi, taču diemžēl nekvalificējās PlayOff (izslēgšanas) kārtai, taču otrs dalībnieks Lego Sumo disciplīnā 13.-19. gadi vecuma grupā izcīnīja 2.vietu, sev pa priekšu palaižot pārāko Lietuvas komandas veidoto robotu ar nosaukumu “Kleckas”. 

Lego līnijsekošanas disciplīnā mūsu komandas pārstāvji ierindojās 11. vietā, robotam apli veicot 34 sekundēs, tai pat laikā 1. vietas ieguvējs to veica 15 sekundēs, kas liecina, ka mums ir, ko pilnveidot savās programmēšanas prasmēs. 

Tika gūta vērtīga pieredze turpmākajam darbam un sacensībām!

Paldies dalībniekiem Kristapam Reinim S., Matīsam L. un Edgaram Z. par skolas vārda popularizēšanu un skolas goda aizstāvēšanu sacensībās!

×