LR Saeimas priekšsēdētāja E.Smiltēna tikšanās ar 12. klašu skolēniem

4. aprīlī Rīgas 64. vidusskolā viesojās Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, kurš tikās ar 12. klašu skolēniem.

Tikšanās laikā E. Smiltēna kungs dalījās savā pieredzē ar to, kā nolēmis pievērsties politiķa profesijai, kādi ir bijuši viņa politiskās karjeras pirmsākumi un kāda ir Saeimas priekšsēdētāja darba ikdiena.  

Sarunas laikā, Saeimas priekšsēdētājs iedrošināja skolēnus nebaidīties paust savu viedokli un aizstāvēt savas intereses, veidojot interešu grupas vai biedrības, lai spētu paust savus viedokļus un tiktu sadzirdēti.

Pēc tam skolēniem tika iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus un skolēni šo iespēju ļoti aktīvi izmantoja. Skolēnu jautājumu klāsts bija aktuāls un plašs. Tika uzdoti jautājumi par enerģētikas nozari un ceļu būvi, ekonomiku un energoresursu cenu kāpumu, Latvijas valsts drošību un ārpolitiku, kā arī par pārmaiņām izglītības nozarē.

Tikšanās noslēgumā E.Smiltēna kungs paslavēja mūsu skolas 12. klašu skolēnus, sakot, ka: “Skolēni ir ļoti zinoši par tik daudzām tēmām un prieks, ka iespējams izvērst tik plašas diskusijas un dzirdēt jauniešu viedokļus.”

Skolēnu atgriezeniskā saite:

“Šķita interesanti, ka es neplānoju saistīt savu nākotni ar politiku, tomēr E.Smiltēna stāstījums par savu pieredzi šajā jomā spēja piesaistīt mani kā klausītāju.”
Anete Jēkabsone, 12.VM

“Patika tas, cik Smiltēna kungs ir komunikabls un, cik raiti viņš spēja runāt par dažādiem tematiem.”
Alberts Duntavs, 12.UZ

“Ļoti pamatotas atbildes, bija patīkami klausīties Edvarda Smiltēna stāstītajā. Kā arī viņš mūs mudināja uz nākotnes plāniem.”
Eva Markevica, 12.DIT

“Man patika nepiespiestā gaisotne, ko radīja Smiltēna kungs, daudzi interesantie jautājumi un atbildes.”
Beatrise Galīte, 12.DAS

“Visspilgtāk atmiņā palikusi jautājumu daļa, kur uz visiem jautājumiem deva skaidras un saprotošas atbildes un interesantus skata punktus, kā arī jaunu informāciju.”
Matīss Lodziņš, 12.UZ


Bilžu autore: Ieva Ābele, LR Saeima
Sagatavoja: Dana Kristiāna Skrupska
04.04.2023.

×