Kampaņa “Tīrai Latvijai”

26. maijā, LVM dabas parkā Tērvetē norisinājās Latvijas lielākais vides un zaļā dzīvesveida pasākums ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI. Svētkos pulcējās vairāk nekā 8 000 bērnu un jauniešu no visas Latvijas, kā arī 113 vides organizācijas, aktualizējot plašās iespējas, kā ikdienā rūpēties par vidi un saudzēt dabu. 

Pasākums rīkots, godinot “Zaļā josta” otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībniekus, kas šogad pārstrādei nogādāja 635,7 tonnas makulatūras un 41,7 tonnas izlietotu bateriju.

Svētkus organizēja “Zaļā josta” un AS “Latvijas valsts meži”  “Latvijas Meža dienu 2023” ietvaros, sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību. 

Pasākumā darbojās un apmeklētājus iesaistīja 113 vides un meža nozares organizācijas un uzņēmumi, kas stāstīja, rādīja, mācīja, iesaistīja radošajās darbnīcās un spēlēs, kā arī daudzpusīgi iepazīstināja apmeklētājus ar dažādiem veidiem, kā rūpēties par vidi.

Paralēli izglītojošajai programmai, svētku ietvaros tika sumināti kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībnieki, kas mācību gada garumā aktīvi vāca pārstrādei izlietotās baterijas un makulatūru, kopumā pārstrādē nogādājot 635,7 tonnas makulatūras un 41,7 tonnas izlietotu bateriju.

Nominācijā “Visvairāk savāktais bateriju apjoms izglītības iestādē”: 2. vieta – mūsu Rīgas 64. vidusskolas sākumskolai – savākti un nodoti pārstrādei 1400 kg! Fantastisks rezultāts!

Arī Rīgas 64. vidusskolas sākumskolas ietvaros norisinājās starpklašu konkurss un visvairāk bateriju savāca un nosvēra 2. e klase - 470,7 kg, 2.b klase -231,608 kg un 4. c klase - 183,746 kg!

Liels paldies par aktivitāti un azartu ikvienai ģimenei un skolēnam, kas ar savu ieguldījumu rūpējas par tīrāku Latviju!

Plašāka informācija par ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKIEM atrodama “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv, kā arī kampaņas “Tīrai Latvijai” vietnē www.tirailatvijai.lv.

×