Izstāde "Vērtību zīmes"

9. decembrī 11.UZ un 12.DAS klases devās uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, lai aplūkotu Latvijas Bankas simtgadei veltīto izstādi "VĒRTĪBU ZĪMES".

Gida pavadībā jaunieši tika aizināti novērtēt naudu ne vien kā racionālās saimnieciskās pasaules neatņemamu sastāvdaļu, bet arī kā paliekošu kultūrvēsturisku simbolu, latviešu tautas vēstures un garīgo vērtību iemiesojumu. 

Izstāde iepazīstina ar Latvijas Bankas kolekcijas monētām, kas regulāri tiek izlaistas sākot ar 1996. gadu. To veidošanā piedalījušies visu paaudžu un nozaru Latvijas mākslinieki, pētot, izzinot un eksperimentējot, lai radītu neparastus risinājumus, pielietojot unikālus materiālus un visjaunākās tehnoloģijas.
Katra Latvijas izdotā naudas zīme top kā miniatūrs mākslas darbs, kurā iekodēts universāls vēstījums šodienai un nākotnei. Latvijas Bankas kolekcijas monētas ir ieguvušas plašu starptautisku atpazīstamību un balvas konkursos, tās vienmēr atrodas pasaules numismātu uzmanības fokusā, bet galvenais – tie ir kodolīgi stāsti par mūsu vēsturi, kultūru un vērtībām.

Leģendārā sudraba piecu latu monēta, tautā dēvēta par Mildu – Riharda Zariņa spilgts mākslinieciskais veikums – ikvienam latvietim asociējas ar valsts neatkarību, tā turēta cieņā un godā, mantota paaudzēs un aizvien ir Latvijas atpazīstamības zīme.

Aplūkojot izstādi, jaunieši klausijās Artūra Analta speciāli radītā audiovizuālā instalācijā “MŪSU NĀKOTNE” un vērienīgais vides objekts “MŪSU SAULE” pie muzeja fasādes neatstāja vienaldzīgu nevienu.

Izglītojamo atsauksmes:

Paula Gļeba
"9. decembrī es devos mācību ekskursijā uz Latvijas Bankas simtgades izstādi “VĒRTĪBU ZĪMES” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Šīs ekskursijas laikā man bija dota iespēja aplūkot dažādos monētu veidus kā arī uzzināt par to izgatavošanu/rašanos. Es uzzināju to, ka monētas ir iespējams kolekcionēt un tās var iegūt lielu vērtību. Man bija dota iespēja arī pašai pastaigāt pa muzeju un aplūkot visu muzejā pieejamo."

Letīcija Bērziņa
"Ļoti patika muzeja apmeklējums! Apskatījām konkursa ietvaros izveidotās monētas, kur katra bija atšķirīga gan formā, gan krāsas gammā. It īpaši izbaudīju augšstāva astētisko izskatu un pavadīto laiku kopā ar klasi."

Tīna Paula Birkena
"Bija interesanti klausīties gida stāstijumu par monētām un to vēsturi. Pēc tam tika dots laiks, lai izstaigātu citas muzeja telpas. Tad arī varēja apskatīt citus muzeja eksponātus un novērtēt, apbrīnot autoru darbus, talantu, kā arī paša muzeja greznās telpas."

Vendija Una Magone
"Apmeklējot muzeju, guvu iespēju apskatīt daudz un dažādas monētas, kuras vēl nebiju redzējusi. Gan monētu apraksts, gan to izskats ir patiesībā daudz interesantāks nekā tas var likties. Šis apmeklējums man raisīja vēlmi vēl vairāk iesaistīties monētu kolekcionēšanā."

×