Publicēts: 25.09.2025.
19. septembrī Danaja Burdika, Reinis Morozs, Rodžers Bērtulis, Kristiāns Urbāns-Kiprejevs un Mārcis Purgailis no 12.INZ klases devās uz Latvijas Biozinātņu un Tehnoloģiju universitāti Jelgavā, lai piedalītos ZPD izstrādei veltītā nodarbībā “Inženiera starts: izzini, izpēti, izvēlies”.
Nodarbības programma ietver vairākus teorētiskā pamata blokus, kurus bija iespējams apgūt teorētiska semināra un praktiska grupu darba laikā. Grupas tika sadalītas pēc izstrādājamo ZPD novirzieniem (lauksaimniecība, enerģētika, dizains, u.c.), kur katrs vadītājs bija attiecīgās nozares eksperts, attiecīgi papildinot skolēnu diskusijas un ievirzot idejas, ņemot vērā savu plašāko nozares izpratni.
“INŽENIERA STARTS” tiek organizēta kā pilnas dienas nometne, kuras laikā dalībniekiem tiek piedāvāta iespējas paviesoties attiecīgās nozares uzņēmumos, piedalīties interešu diskusijās ar nozaru akadēmiskajiem pārstāvjiem, kā arī izmēģināt savus spēkus ZPD aizstāvēšanā nodarbības dalībnieku un akadēmiķu priekšā.
Kā dalībniekus mūs patīkami pārsteidza nometnes pārdomātā struktūra, kas lielo teorijas un praktisko ieguvumu daudzumu padarīja neapzināti uztveramu, kā arī piedāvāja pietiekami daudz iespēju iepazīties ar līdzīgi domājošiem jauniešiem, apmainīties ar ZPD izstrādes pieredzi un atrast vērtīgus palīgus turpmākam darbam.
Iesakām šai programmai pievienoties jau laicīgi (11.kl. beigās), lai labāko nepalaistu garām. Taču nevajag arī baidīties pieteikties vēlāk, jo katra nodarbība “Inženiera STARTĀ” var kalpot par noderīgu atspēriena punktu tieši Tava ZPD izstrādē.
Paldies par iespēju piedalīties ZPD izstrādei veltītajā Hacatonā projekta “Inženiera starts: izzini, izpēti, izvēlies” vadītājai Jūlijai Vasiļjevai un paldies par atbalstu, iedrošinājumu ķīmijas skolotājai Paulai Kaufeldei.